ggg ggg ggg ggg

Młodzież z Niemiec z wizytą w Ząbkach

W ostatnim tygodniu września do Szkoły Podstawowej nr 5 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Ząbkach przyjechali goście z Niemiec. Uczniowie oraz nauczyciele ze szkoły partnerskiej w Dortmundzie odwiedzili Ząbki w ramach wymiany polsko-niemieckiej.

W ubiegły czwartek, 28 września uczniowie i nauczyciele z Dortmundu zaproszeni zostali do Urzędu Miasta w Ząbkach, gdzie spotkała się z nimi Burmistrz Małgorzata Zyśk.
– To było miłe spotkanie po siedmiu latach – oceniła Burmistrz Ząbek przypominając, że szkoła w Dortmundzie była placówką partnerską ząbkowskiego Gimnazjum nr 2, które po reformie oświaty zostało wygaszone w 2019 roku. Niemniej kontakty i wspomnienia pozostały, a strona niemiecka zaproponowała Ząbkom wznowienie współpracy.
W ramach odnowienia kontaktów goście z Dortmundu zawitali do Szkoły Podstawowej nr 5 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Ząbkach w poniedziałek, 25 września. Bliższemu zapoznaniu się z polskimi rówieśnikami służyły liczne zajęcia integracyjne, m.in. gry i zabawy językowe, a także wspólne posiłki i pogawędki.
Młodzież z Dortmundu i Ząbek szybko nawiązała nić porozumienia, dzięki czemu już następnego dnia można było w swobodnej, koleżeńskiej atmosferze wybrać się wspólnie na pizzę i kręgle.
Z kolei w środę, 27 września, dzięki wsparciu ze strony Rady Rodziców SP nr 5 goście z Niemiec zaproszeni zostali przez społeczność szkolną na wycieczkę do Warszawy. Trzeba przyznać, że stolica Polski bardzo im się spodobała. Uczniowie z Dortmundu zwiedzili Starówkę i Zamek Królewski, mieli okazję zobaczyć pomnik Syrenki Warszawskiej, przespacerować się urokliwym Nowym Światem oraz wjechać na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki!
Wspólnie spędzony czas dostarczył młodzieży z obydwu krajów nie tylko wartościowych doświadczeń, ale też wielu wspaniałych wspomnień.
Nic zatem dziwnego, że wszyscy nie mogą już doczekać się przyszłorocznej wiosny, kiedy to uczniowie i nauczyciele z ząbkowskiej „Piątki” pojadą z rewizytą do Dortmundu.

/opr. KW; źródło: SP nr 5, UM Ząbki/

219 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
VI Bieg Rotmistrza Witolda Pileckiego

W ubiegłą sobotę, 30 września odbył się VI Bieg Rotmistrza Witolda Pileckiego w Markach, w którym udział wzięła kilkudziesięcioosobowa grupa...

Zamknij