ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Minister Rolnictwa Henryk Kowalczyk spotkał się z mieszkańcami Powiatu Węgrowskiego

24 października na terenie powiatu węgrowskiego odbyły się spotkania z Wicepremierem i Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henrykiem Kowalczykiem. Podczas spotkań zostały poruszone tematy związane z planem strategicznym dla WPR na lata 2023 – 2027, a także została przedstawiona informacja dotycząca wniosków w ramach KPO na przetwórstwo rolno – spożywcze i wymianę pokryć dachowych.

Podczas obu spotkań Wicepremier informował, iż w połowie października ruszą pierwsze nabory wniosków w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Wnioski będą realizowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Kolejny nabór wniosków dla rolników będzie dotyczył wymiany pokryć dachowych zawierających azbest. Nabór będzie realizowany w terminie od 17 października do 15 listopada. Wsparcie będzie rozliczane ryczałtowo, stawka pomocy to 40 zł/m2 a maksymalna powierzchnia pokrycia dachowego możliwa do objęcia wsparciem wynosi 500 m2. Projekt dotyczy budynków gospodarskich i inwentarskich, z wyłączeniem mieszkalnych.
W spotkaniu Wicepremiera z mieszkańcami Gminy Miedzna i Gminy Liw udział wzięła Starosta Węgrowski Ewa Besztak, która przybliżyła zebranym plany Samorządu Powiatu dotyczące realizacji inwestycji powiatowych. Na pytania mieszkańców odpowiadała także obecna na spotkaniu Senator RP Maria Koc. W wydarzeniu uczestniczyli: Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Onaszkiewicz, Radny Rady Powiatu Adam Strąk, Wójt Gminy Miedzna Tadeusz Okulus i Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański.
Drugie spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Dworca PKP w Łochowie, podczas którego Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali: Wicestarosta Marek Renik i Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Brygida Górniaczyk. Na rozmowy z mieszkańcami przybyli także: Poseł Maciej Górski, Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski i Przewodniczący Rady Gminy Łochów Sławomir Ryszawa, Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek i Przewodniczący Rady Gminy Stoczek Dariusz Gmur, Wójt Gminy Strachówka Piotr Orzechowski, Wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka i Wicestarosta Powiatu Wołomińskiego Piotr Borczyński.
/Starostwo Powiatowe w Węgrowie/

328 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Narodowość i my”

Za nami kolejny koncert z serii „Uroczysko Łochów 2022”. Tym razem na scenie MiGOK Łochów gościliśmy Witka Brodę z Kapelą...

Zamknij