ggg ggg ggg

„Narodowość i my”

Za nami kolejny koncert z serii „Uroczysko Łochów 2022”. Tym razem na scenie MiGOK Łochów gościliśmy Witka Brodę z Kapelą Brodów z koncertem „Narodowość i my”.

Kapela Brodów jest to zespół grający polską muzykę tradycyjną oraz folkową.
Na ich repertuar składają się utwory świeckie i religijne z obszaru Pierwszej Rzeczypospolitej pochodzące ze zbiorów Oskara Kolberga oraz własnych. W swoich wykonaniach kapela zachowuje oryginalne maniery wykonawcze oraz – w przypadku muzyki religijnej – właściwy jej tematyce kontekst. Używają oryginalnych lub zrekonstruowanych instrumentów: liry korbowej, cymbałów, basetli i skrzypiec.
Podczas piątkowego koncertu mieliśmy okazję zapoznać się z utworami inspirowanymi wierszami poetów czasu romantyzmu jak również pieśniami, które powstały na kanwie dawnych utworów ludowych. Usłyszeliśmy między innymi: „Wyleciała dusza z ciała”- Tuwima, „Czego chcesz od nas Panie”- Kochanowskiego oraz przepięknie zagrany na cymbałach przez Pawła Iwana „Koncert Jankiela” zainspirowany „Panem Tadeuszem” Mickiewicza.
Całość była okraszona fragmentami listów Norwida, urywkami Pana Tadeusza oraz opowieściami o życiu i twórczości naszych najsławniejszych poetów, którymi raczył nas Witold Broda.
Urok tego niezwykłego koncertu pozostanie z nami na długo.
Wydarzenie to zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury- państwowego funduszu celowego, w ramach Programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
/MiGOK Łochów/

133 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste otwarcie hali sportowej w Liwie

4 listopada 2022 roku przy Szkole Podstawowej im. Stefana Batorego w Liwie odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie hali sportowej....

Zamknij