ggg ggg

Miasto Ząbki przekazało defibrylatory SM i OSP

W dniu 3 października br. Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzata Zyśk przekazała Straży Miejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Ząbkach defibrylatory wraz ze sprzętem do szkolenia z pierwszej pomocy.

Ze strony przyjmujących, porozumienie z miastem w tej sprawie podpisali odpowiednio: Zbigniew Forysiak Komendant Straży Miejskiej w Ząbkach oraz Krzysztof Jastrzębski wiceprezes / naczelnik OSP w Ząbkach. Zakupu dokonano na wniosek mieszkańców Ząbek.
Zarówno Straż Miejska, jak i Ochotnicza Straż Pożarna będą woziły, przenośne defibrylatory, „w pogotowiu” w swoich samochodach, którymi poruszają się po Ząbkach. Ochotnicza Straż Pożarna dodatkowo otrzymała tzw. deskę ortopedyczną, służącą do transportu poszkodowanych osób. Cały sprzęt posłuży do ratowania poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych oraz w codziennych, zagrażających życiu i zdrowiu sytuacjach losowych.
Sprzęt szkoleniowy będzie znajdował się na wyposażeniu Straży Miejskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej i będzie służył do szkoleń, które będą prowadzone głównie dla młodzieży szkolnej oraz dla nauczycieli, ale nie tylko. Planowana jest realizacja akcji pn. „Podaj dotyk życia” zainicjowanej przez komendanta strzelców ząbkowskich Mirosława Sobieckiego i wspierającego akcję radnego ząbkowskiego Marcina Kubickiego, polegająca na szkoleniu mieszkańców Ząbek z zakresu pierwszej pomocy.

/Iwona Potęga;
foto. Bogdan Śladowski/

682 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
KOBYŁKA W (PRZE)BUDOWIE

W wielu miejscach Kobyłki trwają obecnie budowy nowych ulic, sieci wodociągowych i kanalizacyjnych czy parkingów. Prowadzone są prace drogowe, m.in....

Zamknij