ggg
ggg ggg

Marsze dla Życia i Rodziny w całej Polsce i w Pułtusku

9 czerwca 2019 r. w całej Polsce manifestowano przywiązanie do tradycyjnego modelu rodziny oraz opowiadano się za życiem. Marsz w Pułtusku został zorganizowany przez wiele współpracujących i wspierających się organizatorów i ludzi.

Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny organizowany był w ponad 130 miejscowościach w całej Polsce. W Pułtusku organizatorami marszu byli: Domowy Kościół, Akcja Katolicka, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Rodzina Radia Maryja, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Grupy Parafialne, Poseł Henryk Kowalczyk, Samorząd Gminy Pułtusk, Stowarzyszenie Nasza Winnica, Stowarzyszenie PULTOVIA, 13 Winnicka Drużyna ZHP, Stowarzyszenie Trzeźwości „Świt”, Uczniowskie Kluby Sportowe, Klub Gazety Polskiej w Pułtusku. Ulicami miasta w kolorowym i radosnym pochodzie spotkały się rodziny i osoby, dla których wartości, rodzina i ochrona dzieci jest sprawą najważniejszą, szczególnie w świetle działań środowisk LGBT. Co roku Marsz dla Życia i Rodziny w Pułtusku gromadzi tłumy ludzi. Uczestnicy marszu dają wyraz troski o każde ludzkie życie i umocnienie polskich rodzin. Hasła wyrażające poparcie umieszczone zostały na transparentach niesionych przez nich ulicami miasta. Tegoroczny marsz odbył się pod hasłem „Polska Rodziną Silna”. Wśród maszerujących nie zabrakło od lat wspierającego i obecnie również aktywnego organizatora, uczestnika marszu – ministra środowiska Henryka Kowalczyka.
Początek marszu zaczął się spotkaniem przed Szkołą Podstawową nr 3, po czym przemaszerowano ulicami: Aleją Tysiąclecia, Aleją Wojska Polskiego, 3 Maja, Placem Teatralnym, Świętojańską, na Rynek i do Domu Polonii, gdzie odbyło się zakończenie marszu. Tam też na uczestników czekał piknik rodzinny. Jak zwykle było dużo atrakcji oraz wspaniała, radosna i rodzinna atmosfera. Jedną z niespodzianek był ufundowany przez ministra Henryka Kowalczyka rower, który można było wylosować biorąc udział w zorganizowanej loterii.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmów, które zamieścimy na YouTube oraz stronie internetowej redakcji www.kurier-w.pl
/J.Cz./

2 203 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rodzinny Piknik Profilaktyczny z okazji Dnia Dziecka

Niedziela, 2 czerwca 2019 r. była wyjątkowo udanym dniem dla naszych najmłodszych mieszkańców. Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji czekało w...

Zamknij