ggg
ggg ggg

Rodzinny Piknik Profilaktyczny z okazji Dnia Dziecka

Niedziela, 2 czerwca 2019 r. była wyjątkowo udanym dniem dla naszych najmłodszych mieszkańców. Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji czekało w Wyszkowie na terenie przy pływalni „Błękitna” (ul. Geodetów) w godz. 12:00 – 18:00.

Głównym organizatorem Rodzinnego Pikniku był wyszkowski samorząd przy współudziale instytucji kulturalnych i sportowych gminy oraz stowarzyszeń i fundacji działających na terenie Gminy Wyszków. Przygotowano mnóstwo niespodzianek, które zmieniły ta część miasta w kolorowy plac zabaw.
Dzieci miały możliwość uczestniczyć w propozycjach bezpłatnych takich jak: animacje, gry, eksperymenty, zabawy, malowanie buzi, bańki mydlane. Mogły bawić się na zjeżdżalniach i dmuchanych placach zabaw. Były pokazy i udział w dogoterapii, oglądanie Wiejskiej Zagrody lub sprawdzenie swoich możliwości na ściance wspinaczkowej. Oblegane były stoiska policji i straży pożarnej, a akcja przy pokazie wypadku na skrzyżowaniu wzbudziła niekłamane zainteresowanie.
Namiot Profilaktyczny i Gminna Szkoła Rodzenia – to oferty dla nieco starszych. W trakcie wydarzenia odbywała się zbiórka pieniędzy na Bajkowe Centrum Rehabilitacji w ramach akcji „MAGIA POMAGA” zorganizowana przez Fundację „Lepszy Los”. Ośrodek Pomocy Społecznej i działająca przy OSP Stowarzyszenie Promenada, tradycyjnie przygotował zabawę fantową. Losowanie nagród odbyło się o godz. 16:30, i tej głównej – roweru. Dochód zostanie wzorem ubiegłych lat przekazany na Fundusz Stypendialny Talenty Wyszkowa.
Wraz z piknikiem odbywały się wydarzenia akcji MOTOSERCE 2019. W godz. 10:00 – 15:00 każdy chętny mógł oddać krew w KRWIOBUSIE RCKCK, co jest głównym celem tej imprezy. Tradycyjnie też o 12:15 zmotoryzowani uczestnicy wzbudzili wielkie zainteresowanie mieszkańców prezentując się na ulicach Wyszkowa. Klub motocyklowy Free Horses MC Poland, organizator tej części świętowania przygotował pokazy kaskaderskie, freestyle stu nt, FMX – SKY Fighters.
Na mieszkańców czekały: segwye, trampolina bu glee, kula sferyczna, strzelnica ASG, pokaz militariów oraz wystawa motocykli.
Pogoda była wyjątkowa dobra, atrakcje dla każdego, więc impreza zebrała dużo słów uznania.
/J.Cz./

3 621 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Terytorialsi u Prezesa Rady Ministrów

1 czerwca żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej mieli zaszczyt wziąć udział w Pikniku z okazji Dnia Dziecka, który został...

Zamknij