ggg ggg ggg

Marszałek AdamStruzik w Wołominie

W ubiegły piątek 13 marca z wizytą do Wołomina i nie tylko, wybrał się marszałek Adam Struzik. Odbył się briefing prasowy Pana Marszałka z udziałem burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan, a następnie gość uczestniczył w kilku spotkaniach na terenie powiatu m.in.: w muzeum w Ossowie i ZS nr 1 w Kobyłce.

Konferencję prasową zwołano w godzinach rannych w sali obrad w wołomińskim Urzędzie Miasta. Marszałek Adam Struzik pogratulował dobrego wyniku wyborów obecnie urzędującej burmistrz Elżbiecie Radwan i postulował skupienie się samorządów gminy i powiatu w otwarciu na nową perspektywę finansową, a nawet nieco dalej do roku 2023. Przede wszystkim była mowa o rozwoju regionu, możliwościach, jakie rysując się w związku z nową perspektywą unijną. Za niezwykle trudny temat uznał Marszałek sprawy transportowe, a wpisuje się to szerzej w problemy całego Mazowsza. Tym bardziej trudny temat, bo drogi wojewódzkie znajdują się na terenach silnie zurbanizowanych. Dla Wołomina niezwykle ważne będą inwestycje drogowe tj. rozbudowa dróg 634 i 635. Dzięki skutecznie przeprowadzonym inwestycjom ogromnie poprawi się dojazd do Warszawy. Niestety jest to na etapie projektowania, a wykonanie to kwestia najbliższych 3 lat. Wydaje nam się, że nie ominą mieszkańców utrudnienia i chaos komunikacyjny, gdyż do budowy dróg dołączy się modernizacja i przebudowa kolei.

dscf8594
Zdaniem Pana Marszałka priorytetami ma być wsparcie udzielane lokalnym przedsiębiorcom, zwiększenie miejsc pracy, polepszona dystrybucja towarów na terenie kraju i zwiększenie eksportu w różnych kierunkach i na rynki wschodnie. „Będą pieniądze na miejsca pracy” – zapewniał Marszałek Adam Struzik. Dużo nadziei wiąże się ze wprowadzeniem instrumentu rozwojowego, jakim mogą stać się również dla Wołomina, tzw. „Zintegrowane Inwestycje Terytorialne”. Wymagać to będzie od Gminy Wołomin i powiatu zwiększonego wysiłku, składania wniosków i to dobrze przygotowanych na różnorakie inwestycje. Dla rozwóju regionu konieczna będzie umiejętność pozyskiwania środków własnych, unijnych, wsparcia z poziomu regionalnego i krajowego, czyli aktywność samorządu.
Następnym punktem wizyty było spotkanie z Zarządem Starostwa Powiatowego w Wołominie, po których pan Marszałek udał się do Klubu Europejczyka przy ZSP nr 1 w Kobyłce, gdzie wysłuchał występu młodzieży szkolnej i otrzymał Paszport Klubu Europejczyka. Kolejnym punktem była wizyta w Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej w Ossowie. Tematem spotkania była planowana budowa Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920-go roku i możliwości znalezienia nowych sposobów finansowania tej budowy. Ostatnim punktem wizyty był uroczysty obiad w Pałacyku w Chrzęsnem, w którym obok Marszałka Adama Struzika udział wzięli liczni przedstawiciele władz samorządowych powiatu wołomińskiego. /Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

1 861 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ekologia w Twojej Firmie

  Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Wyszkowie stał się miejscem kolejnego szkolenia dla lokalnych przedsiębiorców z małych i średnich firm....

Zamknij