ggg ggg

Konferencja Komitetu Wyborczego Wyborców „Masz wybór”

Podczas konferencji, która odbyła się 18 września 2014 r. przy pełnej Sali na III piętrze wyszkowskiej biblioteki mieliśmy okazję poznać skład komitetu Wyborczego Wyborców „Masz wybór” oraz poglądy jego reprezentantów.

DSCF9901

Wybory samorządowe niebawem, więc czas na poznanie kolejnego komitetu wyborczego oraz jeszcze nie do końca szczegółowych propozycji, które KWW „Masz wybór” chciałby zaprezentować ewentualnym wyborcom. W skład komitetu wchodzą: Marek Głowacki, Adam Szczerba, Teresa Trzaska, Krzysztof Rusak, Grzegorz Gajewski, Piotr Głowacki oraz Cezary Oleksiak – pełnomocnik komitetu i Zofia Jezierska – pełnomocnik finansowy. Na konferencji w ubiegły czwartek wystąpiła reprezentacja tj. Adam Szczerba – prowadzący całość, Marek Głowacki – kandydat na burmistrza Wyszkowa, Teresa Trzaska i Piotr Głowacki. Jak zgrabnie to ujął po prezentacjach poszczególnych osób Adam Szczerba: „Zaczęliśmy od młodości, poprzez doświadczenie i zakończyliśmy młodością”. Rzeczywiście , pierwszą osobą przedstawiającą komitet i priorytety jego działania był Adam Szczerba – radny Rady Miejskiej obecnej kadencji. Wyjaśniono zebranym, że komitet składa się z osób z różnych środowisk: z doświadczeniem w samorządzie, doświadczeniem zawodowym, z ludzi młodych, a łączy ich chęć zmiany otoczenia lokalnej rzeczywistości. Nazwa KWW „Masz wybór” jest czytelna i jasna dla wyborcy zniechęconego, który teraz nie chce iść na wybory, a którego zapewniamy, że jest szansa, że jest wybór. Każdy może wybierać, wyrażać swoje poglądy i zmieniać. „My gwarantujemy tę zmianę i mówiąc krótko – Wyborco – masz wybór” – zapewniał członek komitetu. Kandydatów komitetu charakteryzuje: otwartość i ważność komunikacji. Przedstawiono również działającą i rozwijającą się stronę internetową: www.masz-wybor.com, zachęcając do zapoznawania się z ich treściami.
Wstępne założenia programowe przedstawił Marek Głowacki, kandydat na burmistrza Wyszkowa, wieloletni menadżer, radny i przewodniczący Rady Miejskiej w Wyszkowie, działający społecznie w Klubie Gazety Polskiej. Podał trzy przykłady zaniedbania i potężnej arogancji władzy oraz lekceważenia mieszkańców: ilość pozyskanych środków z UE dla gminy (17 mln zł) przedstawia się jako sukces, a większe sumy pozyskują inne samorządy w jeden rok, mamy jednocześnie stratę 24 mln zł z niezrealizowanej obwodnicy śródmiejskiej III i IV etap. Jest to, zdaniem kandydata , typowy przykład arogancji władzy i kpin z obywateli. Kolejną sprawą jest likwidacja stadionu, a stadion jest potrzebny w środku miasta, aby młodzież miała blisko. „Mam propozycję przeniesienia Urzędu Miejskiego w okolice cmentarza” – ironizował Marek Głowacki. Na miano groteski uważa nie wykonanie plaży, a odsyłanie mieszkańców nad Zalew Zegrzyński. Oceny Pana Marka idą jeszcze dalej, gdyż przyczyny arogancji widzi układanie wszystkiego w ciszy gabinetów. Mamy więc sporo kampanii negatywnej, ale też zostały poruszane sprawy działań prorozwojowych, które zamierzają wspierać. Przedstawią też „Pakiet dla Wyszkowa” tj.: wspieranie i rozwój przedsiębiorczości, przyjazna polityka wobec przedsiębiorców, ożywienie rynku poprzez uzbrojenie terenu, promocja nakierowana na Warszawę, cały kraj i świat ,lepsze pozyskiwanie funduszy unijnych, promocja miasta i gminy, a nie burmistrza oraz, jak mówił kandydat: „Współpraca, współpraca, współpraca”.

DSCF9920
Zamierzenia i potrzeby widziane przez pryzmat powiatu przedstawiła Teresa Trzaska – obecny członek Zarządu Powiatu wyszkowskiego, członek Prawicy Rzeczpospolitej. Jak zapewniła, znaleźli wspólne wartości, które mogą łączyć w pójściu do wyborów samorządowych. A oto kilka założeń podjętych przez Teresę Trzaskę do realizacji: kompetentna, profesjonalna administracja samorządowa, współpraca samorządów i organizacji w perspektywie unijnej 2014 – 2020, co pozwoli na skuteczność w działaniach, długofalowe działania, perspektywiczne plany gospodarcze, analizy, ekologicznie czysty powiat, bezpieczny powiat, wysoki poziom edukacji, reforma szkolnictwa zawodowego, za którą powinno iść zapewnienie odpowiednich środków dydaktycznych, dodatkowe środki na zajęcia pozalekcyjne, służba zdrowia – wesprzeć szpital i utrzymać promocję zdrowia, itp. Najmłodszy uczestnik konferencji spośród kandydatów – Piotr Głowacki (reprezentujący Ruch Narodowy) stwierdził, że wyszkowska polityka jest nudna. Z punktu widzenia władzy to jest dobrze, gdy ludzie nie interesują się polityką. Jest to wygodnie i nie patrzą władzy na ręce. „Chcemy wnieść trochę entuzjazmu, dotrzeć do każdego mieszkańca… Człowieku ,to jest twoja ziemia, twoje miasto, twoja wieś. Ty decydujesz. Masz wybór” – stwierdzał młody kandydat na radnego. W części poświęconej na pytania uczestników spotkania oraz odpowiedzi udzielanych przez kandydatów, poruszano wiele kwestii np. kontynuacja klas sportowych dla utalentowanych dzieci i młodzieży, sprawy edukacji i malejącej ilości chętnych do szkół powiatowych, o strzelnicy, jako przykładu na troskę o obronność kraju, itp.
Na pewno każdy wyszedł z własnymi przemyśleniami z konferencji, a kandydaci z pierwszymi doświadczeniami, po zderzeniu się z mieszkańcami, których zainteresował nowy Komitet Wyborczy Wyborców „Masz wybór”, bo przecież wybór mają… do 16 listopada.
/Janina Czerwińska/

1 456 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ząbki pożegnały lato

W rytm sztandarowych przebojów „Budki Suflera”, takich jak „ Takie tango”, „Jolka, Jolka|”, „Bal wszystkich świętych”, „ Nie wierz nigdy...

Zamknij