ggg ggg

Ząbki pożegnały lato

W rytm sztandarowych przebojów „Budki Suflera”, takich jak „ Takie tango”, „Jolka, Jolka|”, „Bal wszystkich świętych”, „ Nie wierz nigdy kobiecie”, „Ratujmy co się da”, czy „Piąty bieg”, bawiły się „Ząbki” i „okolica”, w sobotę 13 września br. na terenie Miejskiego Centrum Sportu w Ząbkach.

Tego dnia to właśnie Ząbki znalazły się na trasie z cyklu koncertów, kończących działalność Budki Suflera, po 40-tu latach kariery. Sprzyjająca atmosfera, piękna pogoda i rozgrzana przez suportowy zespół rockowo-bluesowy „Trace” kilkutysięczna publiczność spowodowały, że ten dzień Ząbki mogą zaliczyć do bardzo udanych.
Była również okazja do wręczenia gratulacji 30. tysięcznemu mieszkańcowi Ząbek Jakubowi Cieśli. Jakub urodził się 18 czerwca br., także jest dość młodym ząbkowianinem. Gratulacje i prezent dla 30. tysięcznego mieszkańca, zameldowanego w Ząbkach wręczyli przewodniczący rady miasta Wojciech Gut, burmistrz Robert Perkowski i zastępca burmistrza Artur Murawski. Burmistrz gratulując Jakubowi powiedział m.in. jak istotną kwestią jest identyfikacja mieszkańców z Ząbkami. Wspomniał, że że na terenie miasta zamieszkuje już ok. 65 tys. mieszkańców.
Imprezę poprowadził znany dziennikarz radiowy i telewizyjny Ziemowit Pędziwiatr. Już od godziny 10.00 rano można było zobaczyć na małej scenie przy basenie nie lada atrakcje, takie jak występy klauna iluzjonisty, pokaz puszczania ogromnych baniek mydlanych, występy dzieci z sekcji Miejskiego Ośrodka Kultury i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach, a także pokaz sztuki cyrkowej oraz sztuk walki.
Bardzo widowiskowym punktem programu były zawody pływackie żołnierzy elitarnej jednostki wojskowej „Grom”, które odbyły się na basenie. Na powietrzu można było zobaczyć militarny trening funkcyjny, a wcześniej bieg żołnierzy „Gromu”. Wszystko to w ramach Memoriał GROM Combat.
Wokół basenu stały stoiska ze słodkościami a także stoiska promocyjne m.in. Towarzystwa Przyjaciół Ząbek, Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Steny Recykling z Warszawy i Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Wołominie.Na tzw. „dmuchańcach” bawiły się ząbkowskie maluchy pod czujnym okiem rodziców.
Tuż przed godziną 18.00, Miejska Orkiestra Dęta pod kierunkiem Barbary Hijewskiej przeprowadziła publiczność pod dużą scenę, na której po występach wokalnych i tanecznych sekcji ząbkowskich oraz występie supportu, który rozgrzał publiczność, odbył się koncert na który wszyscy czekali. Na scenie Krzysztof Cugowski na zmianę z Felicjanem Andrzejczakiem rozbujali publiczność w każdym wieku, która zarówno „pogowała” jak i tańczyła w parach. Wszyscy bawili się doskonale.
Na koniec festynu odbył się kilkunastominutowy pokaz sztucznych ogni. Wszystkie ząbkowskie atrakcje miały na celu promocję projektu „Budowa Centrum Turystyczno-Rekreacyjno-Sportowego w Ząbkach – Budowa Krytej Pływalni”. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013.
Organizatorami przedsięwzięcia byli Miasto Ząbki, Miejskie Centrum Sportu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach. Festyn odbył się pod patronatem Starosty Wołomińskiego p. Piotra Uścińskiego. Przedsięwzięcie wsparli sponsorzy: Miejski Zakład Oczyszczania w Wołominie oraz Stena Recycling z Warszawy.
Patronami medialnymi imprezy byli: „Radio Wawa”, „Radio Fama”, „Moja Gazeta Regionalna”, „Radio Ząbki”, „Gazeta Samorządowa Co słychać ?”.
Iwona Potęga

Galeria zdjęć

fot.Bogdan Ĺšladowski (9)

fot.Bogdan Ĺšladowski (33)

fot.Bogdan Ĺšladowski (40)

fot.Bogdan Ĺšladowski (75)

 

1 604 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dziękowano za plony, dzielono się chlebem, czyli wspólne świętowanie w gminie Gzy

W dniu 7 września 2014r. w Gzach odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne zorganizowane przez Zarząd Powiatu w Pułtusku i wójta Gminy...

Zamknij