ggg
ggg ggg

Lodowisko w Ostrowi Mazowieckiej mikołajkowym prezentem

6 grudnia 2017 r. uroczyście otwarto lodowisko w Ostrowi Mazowieckiej i nowy obiekt MOSiR-u wybudowany na placu za basenem, stał się na czas zimy królestwem miłośników łyżwiarstwa.

Otwierając nowy obiekt, burmistrz Jerzy Bauer podkreślał, że jest on częścią Centrum „Za Stawem”, kolejnym miejscem do aktywnego spędzania czasu wolnego. Podziękował wszystkim podmiotom i osobom zaangażowanym w prace nad jego powstaniem oraz instytucjom wydającym niezbędne zezwolenia, szczególnie Krystynie Zaugolnik, Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego oraz naczelnikom wydziału Starostwa Powiatowego. Mówiąc o firmach wykonujących prace przy budowie podkreślił rolę lokalnych podmiotów, jak ROLSTAL Pawłowski, który wykonawcy obiektu firmie WM International dostarczył elementy konstrukcji stalowej. W uroczystym otwarciu nowego obiektu udział wzięli: Marcin Grabowski – kierownik Delegatury Placówki Zamiejscowej w Ostrołęce Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie; ksiądz prałat Mirosław Mierzejewski, proboszcz parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza; ksiądz prałat płk Sławomir Niewęgłowski, proboszcz parafii pw. Świętego Jozafata; Urszula Wołosiewicz – wicestarosta ostrowski; prezydium Rady Miasta z przewodniczącym Zbigniewem Krychem i wiceprzewodniczącym Krzysztofem Laską, radni miejscy; burmistrz i wójtowie z terenu powiatu ostrowskiego; dyrektorzy instytucji rządowych i samorządowych z terenu miasta; przedstawiciele służb mundurowych i wojska; naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego, przedstawiciele firm projektujących i wykonujących prace przy budowie obiektu; dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych, szkół i przedszkoli; prezesi miejskich spółek; prezesi klubów sportowych oraz młodzież i dzieci z miejskich szkół.
Po dwóch latach budowy obiekt został otwarty kilka miesięcy temu na jesieni. Posiada nawierzchnię wielofunkcyjną do uprawiania takich dyscyplin, jak tenis ziemny, piłka nożna i koszykówka. W okresie zimowym przekształcany będzie na lodowisko. Pierwsi miłośnicy łyżwiarstwa mogli korzystać w dniu otwarcia za darmo, tym bardziej, że dla uatrakcyjnienia dnia Mikołajek, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Dom Kultury zorganizował szampańską zabawę dla wszystkich chętnych.
Lodowisko będzie czynne w okresie zimowym od godz. 8:00 do 21:00. Na miejscu działa wypożyczalnia łyżew i kasków. Ceny biletów wstępu, karnetów i usług dostępne są na stronie www.mosir.ostrowmaz.pl w zakładce Cenniki.
/oprac. J.Cz./

2 460 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Coca-Cola HBC Polska otworzyła w Radzyminie kolejną inwestycję – tym razem o wartości 24 mln złotych!!!

We wtorek, 5 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego magazynu w zakładach Coca-Cola HBC Polska w Radzyminie. Inwestycja o powierzchni...

Zamknij