ggg ggg

Coca-Cola HBC Polska otworzyła w Radzyminie kolejną inwestycję – tym razem o wartości 24 mln złotych!!!

We wtorek, 5 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego magazynu w zakładach Coca-Cola HBC Polska w Radzyminie. Inwestycja o powierzchni 3800 m2 warta jest blisko 24 miliony zł. Symboliczną wstęgę przy otwarciu nowego obiektu przecięli: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Tadeusz Kościński, Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński oraz Prezes Zarządu Coca-Cola HBC Polska Nikos Kalaitzidakis.

Nowy magazyn ma pojemność do 7500 palet, które będą automatycznie transportowane zarówno z działu produkcji, jak również z w pełni zautomatyzowanego magazynu „A”, otwartego w radzymińskiej fabryce Coca-Cola HBC Polska 3,5 roku temu. Załadunek na regały nowego magazynu będzie odbywał się manualnie.
Budowa nowego magazynu została zrealizowana w ramach projektu, który zakładał, między innymi, wprowadzenie nowego asortymentu do produkcji w Radzyminie oraz Krakowie, jak również przejęcie produkcji na rynek krajów bałtyckich.
Działający od 1992 r. radzymiński zakład Coca-Cola HBC Polska odpowiada za produkcję ponad połowy wyrobów z portfela Coca-Cola na polskim rynku, ale też wytwarza szeroki asortyment na eksport, np. do krajów bałtyckich. Jest on również 3 największą fabryką z 56 zakładów Grupy Coca-Cola Hellenic. Zatrudnia 259 osób, zajmuje obszar prawie 14 hektarów, (z czego prawie 45 600 m2 przypada na zabudowania) i posiada 7 linii produkcyjnych, z których średnio schodzi dziennie 1,5 mln litrów napojów. Dwie z tych linii to tak zwane linie aseptyczne, gdzie wytwarzane są soki i herbaty mrożone. W zakładzie produkowane są takie napoje, jak Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Cherry Coke, Fanta, Sprite, Kinley Tonic, Cappy, Burn i Powerade.
Otwarcie nowego magazynu, to także kolejny krok w realizowanym od 25 lat procesie inwestycyjnym systemu Coca-Cola w Polsce, który tworzą Coca-Cola HBC Polska oraz Coca-Cola Poland Services.
Uroczystość symbolicznego przecięcia wstęgi oraz poświęcenia obiektu zgromadziła liczne grono zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się m.in.: wiceminister Tadeusz Kosiński, burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marzena Małek, przewodniczący Rady Miejskiej w Radzyminie Krzysztof Dobrzyniecki wraz z wiceprzewodniczącym Andrzejem Dąbkiewiczem i przewodniczącym Komisji Infrastruktury, Przemysłu, Handlu i Usług Wiesławem Solarzem oraz radny Powiatu Wołomińskiego Paweł Dąbrowski.
Ceremonię symbolicznego przecięcia wstęgi poprzedziło wystąpienie Prezesa Zarządu Coca-Cola HBC Polska Nikosa Kalaitzidakisa. – Bardzo nas cieszy, że możemy otworzyć w Polsce kolejną inwestycję. Szczególnie ważne jest, że ten nowy magazyn otwieramy tu, w Radzyminie, gdzie ponad 25 lat temu powstała jedna z pierwszych naszych fabryk w Polsce – powiedział Nikos Kalaitzidakis, Prezes Zarządu Coca-Cola HBC Polska. – System Coca-Cola, którego jako Coca-Cola HBC Polska jesteśmy częścią, od ćwierć wieku wnosi wkład w polską gospodarkę. Tylko od 2012 roku zainwestowaliśmy
w kraju 435 mln zł. – dodał Nikos Kalaitzidakis, podkreślając znaczenie radzymińskiego zakładu.
– Jesteśmy dumni z bycia obywatelami Radzymina i mamy nadzieję, że wielokrotnie udało nam się udowodnić nasze zaangażowanie w rozwój wielu potrzebnych lokalnych inicjatyw społecznych.
Dobrą współpracę z Coca-Colą chwalił również burmistrz Krzysztof Chaciński
Jako burmistrz i mieszkaniec jestem bardzo dumny, że ponad 20 lat temu tak znana marka wybrała Radzymin – naszą małą ojczyznę, żeby tutaj aż tak bardzo rozwinąć swoją działalność. Cieszę się każdym sukcesem radzymińskiego przedsiębiorcy, cieszę się Państwa sukcesami i krokami, które stawiacie w rozwoju. Tak, jak powiedział pan prezes z każdym rokiem stajecie się coraz bardziej polscy, a ja się cieszę, że z każdym rokiem stajecie się coraz bardziej radzymińscy. Życzę Wam dalszych sukcesów i dziękuję za to, że poza tym, że produkujecie tu swoje napoje jesteście także ważnym uczestnikiem życia kulturalnego, wspieracie nasze lokalne wydarzenia, jesteście odpowiedzialni społecznie i środowiskowo. Bardzo dziękuję i oby tak dalej – mówił burmistrz Krzysztof Chaciński.
Z kolei, wiceminister Tadeusz Kościński podkreślił wkład koncernu w rozwój polskiej gospodarki. Firmy z systemu Coca-Cola są liderem na polskim rynku napojów bezalkoholowych i zatrudniają prawie 2200 pracowników, choć pośrednio system Coca-Cola wspiera 15 230 miejsc pracy. Wkład systemu Coca-Cola w polską gospodarkę to 2,6 mld zł (0,14% PKB), a wpłaty do budżetu to ok. 1,2 mld zł podatków, w tym 654 mln zł VAT.
Oficjalną część uroczystości zakończyło symboliczne przecięcie wstęgi. Aktu otwarcia dokonali: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Tadeusz Kościński, Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński oraz Prezes Zarządu Coca-Cola HBC Polska Nikos Kalaitzidakis. Ceremonii poświęcenia magazynu dokonał ks. Daniel Filipowicz. Na zakończenie zgromadzeni goście zaproszeni zostali na okolicznościowy poczęstunek oraz zwiedzanie radzymińskiej fabryki.

/opr. R.S. Lewandowski/

2 234 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
6. miejsce Gminy Wyszków w rankingu „Zdolność kredytowa samorządów. Ranking 2014–2016”

Województwa, powiaty, miasta i gminy wiejskie zostały sprawdzone pod kątem zdolności kredytowej w najnowszym rankingu „Wspólnoty”. Gmina Wyszków w swojej...

Zamknij