ggg

ŁOCHOWSKIE INWESTYCJE (15.07.2014)

Dni Łochowa, które odbyły się w ubiegłą sobotę 12 lipca 2014 r. były okazją do oficjalnego oddania do użytku kilku niedawno zakończonych gminnych inwestycji.

dscf6129

Uroczystość odbyła się na ulicy Kolejowej przylegającej do Placu z fontanną w centrum Łochowa. Prezentacja i otwarcie inwestycji pn.: „Gmina Łochów przyjazna środowisku naturalnemu – OZE” współfinansowanej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa i dostępności centrum Łochowa poprzez przebudowę ulicy Kolejowej i części ulicy M. Sadzewicz” zrealizowanego w ramach programu wieloletniego z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II zostały dokonane w obecności znakomitych gości, samorządowców i mieszkańców. Na uroczystość przybył m.in. Marek Sawicki – minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Romana Mateichuk – starosta powiatu Kosiv na Ukrainie, Krzysztof Fedorczyk – starosty węgrowskiego, Mieczysław Wójcik – prezes Konwentu i jednocześnie wójt gminy Stoczek, burmistrzowie i wójtowie sąsiednich miast i gmin, Andrzej Suchenek – przewodniczący Rady Miejskie w Łochowie wraz z wiceprzewodniczącym Mirosławem Ziółkowskim i radnymi, Bogusław Piątek – nadleśniczy, Ryszard Gajewski – prezes LGD, Józef Smakosz – dyrektor firmy wykonawczej. Pracowników urzędu pod kierownictwem wiceburmistrz Łochowa Urszuli Kalinowskiej, odpowiedzialnych za inwestycje: Elżbietę Pietrzak, Annę Kołodziejską, Mariusza Dybka, Adama Bale, burmistrz Łochowa przedstawił, jako „Moje złotka od inwestycji” doceniając ich wkład w realizację przedsięwzięcia. Burmistrz Marian Dzięcioł omówił projekty i wyraził podziękowania za współpracę przedsiębiorcom, którzy przy budowie ul. Kolejowej zdołali zebrać 30 tys. zł dodatkowych pieniędzy, wspomagając wykonanie. Następnie zaproszono gości do przecięcia wstęgi wraz z dwójką najmłodszych mieszkańców, a ks. proboszcz Zdzisław Nicpoń odmówił modlitwę i poświęcił symbolicznie inwestycje.

 

Kilka słów do zebranych skierował minister Marek Sawicki, wspominając na początku przemowy lata, gdy przyjmował burmistrza Mariana Dzięcioła i Mieczysława Wójcika, jako pierwszych samorządowców. Zapewnił też ich, że największa ich troska, czyli środki na drogi, znajdą się w najbliższej perspektywie Unijnej. Będzie na to przeznaczone 20% z programów aktywizacji. Wspomniał również o dopłatach i możliwości ich pozyskania w większym wymiarze niż obecnie dla rolników w wysokości zależnej od produkcji (ponad 600 euro). Zapewnił także o zapisach dobrze chroniących lasy państwowe (mimo uszczyknięcia nieco z ich zysku) i które gwarantują, że lasy nigdy nie będą podlegać prywatyzacji.
/Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

Publikacja kolektory

Publikacja2 kolejowa

Publikacja3 kolejowa

1 296 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Festyn w Kicinach (15.07.2014)

Festyn to nie tylko okazja do spotkania się i zabawy mieszkańców gminy Zabrodzie, to również Turniej Piłki Nożnej o Puchar...

Zamknij