ggg ggg ggg ggg

Festyn w Kicinach (15.07.2014)

Festyn to nie tylko okazja do spotkania się i zabawy mieszkańców gminy Zabrodzie, to również Turniej Piłki Nożnej o Puchar Gminy Zabrodzie.

dscf0071

6 lipca pogoda dopisała i było sporo chętnych do korzystania z rozrywek zaproponowanych przez organizatorów. Od rana rozpoczęły się rozgrywki drużyn w ramach XII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Zabrodzie. Nieopodal boiska zostały rozstawione stragany: gastronomiczne, z gadżetami, biżuterią i zabawkami, popcornem, watą i lodami. Dla dzieci, jak co roku, przygotowano wesołe miasteczko, gdzie bezpłatnie mogły szaleć na pneumatycznych zjeżdżalniach i urządzeniach do zabawy. Drużyny piłkarskie, czyli: Dębinki, GS Zabrodziaczek, GS Zabrodzie- Obrąb, Przykory, Basinów i Lipiny rozegrały mecze w dwóch grupach. W grupie A zmierzyły się ze sobą: GS Zabrodziaczek, Basinów i Lipiny, natomiast w grupie B: GS Zabrodzie-Obrąb, Przykory i Dębinki. W półfinale zagrały: GS Zabrodziaczek z Dębinkami (wygrali rzutami karnymi). Po meczach grupy B zwyciężyli zawodnicy GS Zabrodzie- Obrąb i tym samym zapewnili sobie awans do walki o I miejsce z drużyną z Dębinek. Turniej zakończyli zawodnicy Dębinek zwycięskim meczem z wynikiem 3:1.
Oficjalne otwarcie festynu przez Wójta Gminy Zabrodzie – Tadeusza Michalika odbyło się o godz. 13:00, a odczytanie wyników, wręczenie dyplomów, pamiątkowych piłek oraz pucharu przechodniego Wójta Gminy Zabrodzie o godz. 18: 00. Dla laureatów trzech pierwszy miejsc ufundowano również nagrody pieniężne na zakup sprzętu sportowego. Królami strzelców zostali: Adam Matejak i Piotr Supeł, którzy podobnie jak sędziowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi piłkami z logo Mistrzostw Świata Piłki Nożnej 2014.
Festyn zakończono tradycyjną zabawą pod gołym niebem przy akompaniamencie zespołu Paradoks, która trwała do godz. 21:00. Nawet przejście nagłej ulewy nie przeszkodziło rozbawionym mieszkańcom w tańcach. Jak co roku imprezę dofinansował sponsor, firma PZU SA.
/K.W./

Galeria zdjęć

2 561 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kto najsilniejszy? Kto najzręczniejszy? Kto ma największe szczęście w loterii? (15.07.2014)

13 lipca 2014 r. tradycyjnie już spotkaliśmy się w Gulczewie na festynie, którego ideą jest dobra, sportowa zabawa dla mieszkańców...

Zamknij