ggg ggg
ggg ggg

Łochów dla Niepodległej – Koncertowy Dzień Kobiet w Łochowie – ZAKOCHAJ SIĘ W ŁOCHOWIE

11 marca br. w niedzielę w Kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Łochowie uroczystą Mszą Św. w intencji Ojczyzny zainaugurowano gminne obchody 100-lecia Niepodległości „Łochów dla Niepodległej”.

Po Mszy Św. Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej Zofia Paczóska otworzyła wystawę „Węgrowskie drogi do Niepodległości.” Wystawa opowiada o historii w wymiarze lokalnym. Ekspozycja ukazuje walkę o wolność i tworzenie struktur państwowości polskiej na terenie Powiatu Węgrowskiego. Ludzie, przedstawieni na starych fotografiach i o których mówią archiwalne dokumenty, to przodkowie współczesnych Mieszkańców Węgrowa i Powiatu Węgrowskiego.
Tego dnia Łochowianie wysłuchali również koncertu patriotycznego w wykonaniu chóru BELCANTO z Węgrowa, pod dyrygenturą Mieczysława Osiadacza.
/Info/

Koncertowy Dzień Kobiet w Łochowie

8 marca 2018 roku o godzinie 18.00 w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Kobiet – koncert Justyny Jary i zespołu PompaDur pt. „Ach nie odchodź ode mnie”.

Artystka znana jest z popularnego programu muzycznego TV Polsat „Must Be the Music. Tylko muzyka”, gdzie zabrała nad wyraz pozytywne recenzje. Ponadto występowała na prestiżowych scenach, m.in. w Nowym Jorku, Moskwie, Berlinie, Warszawie i Krakowie. Podejmuje współpracę z szerokim gronem artystów w Polsce i zagranicą. Prowadzi działalność edukacyjną, autorskie warsztaty wokalne Uwolnij Głos (edycje m.in. w Lizbonie, Londynie, Madrycie). Towarzyszący wokalistce zespół PompaDur występował już na wielu scenach festiwalowych, klubowych oraz w wielu ośrodkach kultury. Nastrojowy koncert był pełen retro szlagierów w stylowych aranżacjach żeńskiej – Justyny Jary i męskiej – Roberta Lipki. Wspaniałymi głosami wyśpiewane zostały walczyki, tanga o miłości i apaszach…
Organizatorami koncertowego wieczoru byli Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski oraz Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie. Wśród publiczności nie zabrakło oczywiście męskiego grona, które w przerwie koncertu złożyło życzenia paniom, wręczając czerwone tulipany. Dla wszystkich przybyłych czekał słodki poczęstunek.
Po wspólnych śpiewach i gromkich brawach, wnioskować należy, że 8 marca w MiGOK-u trafił w gusta przybyłych.
Warto wyróżnić osoby, które zaoferowały swoją pomoc w tym dniu – podziękowania słuchaczkom Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku paniom Teresie Kowalczyk, Krystynie Zieniewskiej oraz Danucie Grabowskiej.

/Zespół MiGOK Łochów/

 

ZAKOCHAJ SIĘ W ŁOCHOWIE

2 marca br. gościliśmy w Urzędzie Miejskim Pana Sebastiana Gałązkę, zwycięzcę w konkursie ogłoszonym przez Burmistrza Łochowa na projekt graficzny logo „Zakochaj się w Łochowie”.

Burmistrz Robert Gołaszewski wręczył Panu Sebastianowi List Gratulacyjny i nagrodę pieniężną za zwycięski projekt.
/A.Grądzka/

690 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sesja, którą zdominował fenol

XLIV sesja Rady Miasta Ostrów Mazowiecka odbyła się w miniona środę 7 marca 2018 r. z niezbyt bogatym planem obrad,...

Zamknij