ggg ggg
ggg
ggg ggg

Licealiści z Wołomina na podium III Biegu Nocy Listopadowej WAT!!!

Z satysfakcją przychodzi nam poinformować, iż na podium tegorocznej edycji Biegu Nocy Listopadowej, który rozegrano w ostatnią sobotę listopada na terenie Wojskowej Akademii Technicznej, znalazło się dwóch uczniów z I LO PUL im. 111. Eskadry Myśliwskiej w Wołominie.

Trzeba powiedzieć, że na starcie III Biegu Nocy Listopadowej, upamiętniającego 187. rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego, który w tym roku był także memoriałem upamiętniającym Piotra „Krasnala” Molaka – funkcjonariusza Wydziału Antyterrorystycznego Komendy Stołecznej Policji, podobnie jak w latach poprzednich stawili się licznie uczniowie ze wszystkich szkół mundurowych PUL (Wołomin, Płock, Gostynin, Kutno, Sierpc i Ciechanów). W sumie było nas ok. setki, z czego najliczniejszą 50-osobową grupę (wśród nich 10 wolontariuszy, którzy przed biegiem pomagali w przygotowaniach), stanowili licealiści z Wołomina.
Wśród biegaczy, którzy wystartowali w sobotni wieczór, 25 listopada znaleźli się również wychowawcy i dyrektorzy: Prezes PUL Paweł Kaczyński, płk Remigiusz Wiśniewski, pan Adam Drajkowski, pan Andrzej Nowak, pani Agata Wiśniewska, pan Kamil Kowalski.
Pogoda została zamówiona przez Organizatorów. Trasa biegnąca traktem leśnym na obiektach terenowych WAT, została wzbogacona licznymi przeszkodami i zadaniami oraz stanowiskami strzeleckimi na strzelnicy pistoletowej. Nie było czasu na nudę. Po raz pierwszy wydarzenie zaplanowano po zmroku, ale nie było ciemno! Trasę rozświetlały latarki czołowe zawodników oraz świeczki wyznaczające trasę.
Były duże emocje, walka ze słabościami, pomocna dłoń kolegi i drużyny, a na końcu szczęście na mecie. Piękny medal, gratulacje i uczucie zwycięstwa, a przede wszystkim jedności ze wszystkimi Świetlikami !
Były też i puchary: pierwsze miejsce w kategorii szkół mundurowych zajął Piotr Laszczka – uczeń I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie. Trzeci na mecie był Patryk Bełchatowski również uczeń wołomińskiej „mundurówki”. Serdecznie gratulujemy!

/I LO PUL/

754 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
IV Konkurs Muzyczny „Skąd znam tę twarz?”

W piątek, 24 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce, odbył się finał IV edycji konkursu muzycznego „ Skąd znam...

Zamknij