ggg ggg
ggg
ggg ggg

IV Konkurs Muzyczny „Skąd znam tę twarz?”

W piątek, 24 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce, odbył się finał IV edycji konkursu muzycznego „ Skąd znam tę twarz? ”. Rockowa atmosfera gościła w ośrodku od samego rana, ponieważ uczestnicy, którzy mieli wcielić się w postać wybranego artysty i zaśpiewać piosenkę z jego repertuaru, pojawili się bardzo wcześnie.

W tym roku tematem przewodnim występów były utwory królów rocka, a więc na naszej scenie „zagościli wielcy” artyści i zespoły: Hey, Maanam, Lady Pank, The Cranberries.
Sztab osób pracował nad fryzurami, makijażem, udzielał porad w doborze odpowiedniego stroju. A jak to na galach bywa, czas upływał niemiłosiernie szybko i każda minuta zbliżała nas do finału. Niewielki chaos, stres, ale też wspaniała atmosfera – te uczucia towarzyszyły nie tylko uczestnikom, ale również organizatorom. Oczywiście jak to przed wielkim wystąpieniem bywa miały miejsce również próby generalne. Dzięki warsztatom wokalnym i teatralnym, z których licznie korzystali uczestnicy, poziom wykonania utworów był niesamowicie wysoki.
O godz. 16:00 rozpoczęła się gala finałowa konkursu „Skąd znam tę twarz?”. I tak na czerwonym dywanie jako pierwsza zaprezentowało się jury w składzie: Justyna Sprawka – certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej. Wokalistka, pianistka, dyrygentka i autorka tekstów, Jolanta Denejko – reżyserka teatralna, absolwentka Wydziału Reżyserii w Państwowej w Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, Anna Maniecka – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce oraz Michał Strzelecki – sekretarz Gminy Dąbrówka, miłośnik i znawca muzyki rockowej.
Kiedy przyszedł czas na prezentacje uczestników, na scenie zobaczyliśmy największe gwiazdy, czyli zespoły: Hey, Dżem, Budkę Suflera, Maanam, Lady Pank, Perfect, The Cranberries, a także: Urszulę, Małgorzatę Ostrowską i Edytę Bartosiewicz.
Każdy z prezentujących wykonał utwór w specyficzny dla danego artysty sposób. Uczestnicy świetnie poradzili sobie z odzwierciedleniem oryginału, a wykonanie i ruch sceniczny rozgrzał i porwał publiczność. Wyrazem tego były entuzjastyczne okrzyki, ogromne brawa, a także wręczanie prezentów od publiczności tuż po zakończeniu występu. Emocje były ogromne. W końcu nadszedł czas na ocenę. Jury niewątpliwie miało ciężki orzech do zgryzienia. Wyłoniono jednak zwycięzców.
W kategorii: uczniowie klas IV-VI zwyciężyła Dominika Stańczak, wykonująca utwór „Szklana Pogoda” grupy Lombard.
W kategorii: uczniowie klas VII i gimnazjum najlepsza okazała się Gabriela Rzępołuch, wykonująca utwór zespołu Lady Pank „Zawsze tam, gdzie Ty”.
Kolejną nagrodą była statuetka Wójta Gminy Dąbrówka, którą w jego imieniu wręczył Michał Strzelecki- sekretarz Gminy Dąbrówka, a otrzymała ją Wiktoria Oparzela za porywające wykonanie utworu „Teksański” grupy Hey.
Oczywiście nasza wspaniała publiczność również przyznała swoją nagrodę i tym sposobem wyróżniona została Katarzyna Koziej, która wprost niesamowicie zinterpretowała utwór „Zombie” autorstwa zespołu The Cranberries. Nagrodę wręczyła Anna Maniecka – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce, a po chwili po raz kolejny usłyszeliśmy utwór „Zombie” w asyście braw i lecących zewsząd konfetti.
I tym przyjemnym akcentem zakończyliśmy naszą wspólną zabawę. Było nam bardzo miło gościć wspaniałych artystów, świetną publiczność i zagorzałych fanów. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w nasze małe przedsięwzięcie i pomogli w przygotowaniach.
(Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do zabawy za rok!!! 🙂

/GCK/

616 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wieczór jubileuszowy Mai Komorowskiej z okazji 80. urodzin Artystki w Pałacu w Chrzęsnem

W 2017 roku Maja Komorowska – wybitna, wielokrotnie nagradzana aktorka teatralna i filmowa, muza Zanussiego i Wajdy, pedagog, obchodzi swoje...

Zamknij