ggg ggg

Lepszy dostęp do obiektów sportowych w gminie Radzymin

Gmina Radzymin wprowadziła nowy model zarządzania bazą sportową, aby ułatwić mieszkańcom dostęp do obiektów sportowych. Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu prowadzi obecnie elektroniczny kalendarz dostępności głównych hal i sal sportowych, a rezerwacji można dokonać na stronie: www.bazasportowa.radzymin.pl.

W gminie Radzymin działa wiele stowarzyszeń, klubów i grup sportowych, które potrzebują dostępu do obiektów sportowych, aby trenować i rozwijać swoją działalność. Nowy model zarządzania bazą sportową, przygotowany przez Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu (ROKiS), pozwala w prosty i szybki sposób sprawdzić dostępność i zarezerwować salę sportową. Korzystanie z obiektów jest odpłatne, ale ROKiS oferuje zniżki dla mieszkańców z Radzymińską Kartą Mieszkańca, a także dla organizacji pozarządowych i firm, działających na terenie gminy Radzymin.

„Udostępniliśmy system, dzięki któremu jest dużo łatwiej zorganizować pozaszkolne zajęcia sportowe czy wynająć obiekt sportowy. Nowy model dostępności sprzyja dalszemu rozwojowi sportu i aktywności fizycznej w naszej gminie” – powiedział Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina. „Do niedawna hale przy szkołach nie były w pełni wykorzystywane poza godzinami zajęć szkolnych, a potrzeby sportowe mieszkańców stale rosły. Jestem pewien, że lepsza dostępność obiektów sportowych przyniesie nie tylko wiele korzyści społecznych i zdrowotnych, ale też przyszłe sukcesy sportowe.”

Obiekty sportowe dostępne w nowym systemie
ROKiS ma obecnie do dyspozycji trzy główne hale sportowe i jedno boisko wielofunkcyjne:
1. Kompleks Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu, a w nim:
– duża trzysektorowa, pełnowymiarowa hala sportowa z przeznaczeniem dla sportów zespołowych;
– specjalistyczna sala fitness z przeznaczeniem na zajęcia ruchowe, fitness, taneczne, czy sportów walki;
– sala konferencyjna z przeznaczeniem na zajęcia szachowe, gier planszowych, jogi, itp.
2. Duża, trzysektorowa hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyminie z przeznaczeniem dla sportów zespołowych, tenisa stołowego, badmintona, itp.
3. Kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej nr 2 w Radzyminie, a w nim:
– duża trzysektorowa hala sportowa z przeznaczeniem dla sportów zespołowych;
– mała sala ruchowa do zajęć ruchowych, fitness, tanecznych czy sportów walki;
4. Boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Ciemnem.
Wszystkie obiekty są czynne w godzinach 8-22 od poniedziałku do piątku oraz w zależności od potrzeb w soboty i niedziele. Część czasu jest już zarezerwowana na potrzeby szkół i na stałe zajęcia klubów sportowych, a w systemie on-line można sprawdzić dostępne godziny i ceny. Kryte pomieszczenia sportowe są dostępne za opłatą, natomiast wejście na boisko w Ciemnem pozostaje nieodpłatne.

„Chcemy zapewnić jak najlepszą możliwość organizacji bezpiecznych i efektywnych zajęć sportowych dla wszystkich zainteresowanych. Już dziś wiemy, że dzięki nowemu modelowi możemy w 100% zaspokoić potrzeby obecnie działających na terenie naszej gminy klubów sportowych” – mówi Marek Zalewski z ROKiS, odpowiedzialny za system zarządzania obiektami sportowymi. „Problemy z brakiem miejsca na realizowania zadań sportowych, które od lat był solą w oku dla klubów sportowych w Radzyminie, praktycznie znikną. Mamy też już pierwsze chętne firmy z terenu gminy, które zdecydowały się na zorganizowanie na naszych obiektach zajęć sportowych dla swoich pracowników. To doskonały przykład współpracy pomiędzy samorządem, a lokalnym biznesem” – dodaje Marek Zalewski.

Niższe koszty dla mieszkańców, organizacji pozarządowych i firm z terenu gminy Radzymin
Regulamin korzystania z obiektów sportowych przewiduje bonifikaty dla mieszkańców, organizacji pozarządowych i firm z terenu gminy Radzymin. „Poprzez system bonifikat chcemy promować działalność klubów sportowych z terenu naszej gminy, które organizując swoje zajęcia, realizują zadania publiczne w obszarze sportu. Liczę na to, że dostępność hal będzie prowadziła do rozwoju różnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza całorocznych dyscyplin halowych” – mówi Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina.
Obowiązują następujące zniżki od cen podstawowych:
• 25% dla mieszkańców gminy Radzymin po okazaniu karty mieszkańca (bez względu na ilość osób z kartą mieszkańca);
• 25% dla firm z siedzibą na terenie gminy Radzymin;
• 50% dla organizacji pozarządowych, które realizują odpłatnie projekty na rzecz mieszkańców gminy Radzymin;
• 75% dla organizacji pozarządowych, które realizują nieodpłatnie projekty na rzecz mieszkańców gminy Radzymin.
Podane powyżej ceny są cenami brutto dla wynajmu na cele niezarobkowe i zawierają 8% podatku VAT. Dla firm i na cele komercyjne stawki wynajmu są objęte 23-procentowym VAT-em. Szczegółowy cennik dla wszystkich udostępnianych pomieszczeń według 8% i 23% stawek VAT można sprawdzić w cenniku zamieszczonym na stronie www.bazasportowa.radzymin.pl.
Opłat można dokonać przez system płatności on-line bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji na stronie, przelewem lub gotówką w Sekretariacie ROKiS.

Rezerwacje on-line i obsługa przez pracowników ROKiS
Rezerwacji można dokonywać na stronie www.bazasportowa.radzymin.pl. System wyświetla dostępne godziny wynajmu poszczególnych obiektów i automatycznie kalkuluje koszt, zależnie od czasu i celu wynajmu, z uwzględnieniem zniżki na Radzymińską Kartę Mieszkańca. Na miejscu obiekty są udostępniane przez pracowników ROKiS, których zadaniem jest obsługa i dbanie o odpowiednie użytkowanie obiektu.
„Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy chcą wspólnie zagrać w piłkę nożną, siatkówkę lub uprawiać inną dyscyplinę sportową w gminnych obiektach. Mamy już pierwszych wynajmujących, którzy skorzystali z systemu rezerwacyjnego i zniżek na Radzymińską Kartę Mieszkańca. Elektroniczny system rezerwacji obiektów automatycznie nalicza zniżkę po wpisaniu numeru karty, a za wynajem sali można od razu wygodnie zapłacić on-line. Nasi pracownicy udostępniają zarezerwowany obiekt i pomogą Państwu na miejscu w razie potrzeby” – zachęca Marek Zalewski z ROKiS.
Szczegółowe informacje nt. warunków korzystania z dostępnych obiektów sportowych i sposobu ich rezerwacji znajdują się w regulaminie rezerwacji.

Rozwój bazy sportowej w Radzyminie
Gmina Radzymin planuje stopniowo rozszerzać bazę obiektów sportowych ujętych w systemie elektronicznej rezerwacji. W planach jest włączenie do systemu kolejnych hal sportowych: oddanej do użytku na początku bieżącego roku szkolnego sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupnie oraz sali gimnastycznej w szkole w Starych Załubicach.
Gmina Radzymin wybudowała w ostatnich latach kilka nowych, przyszkolnych obiektów sportowych. Do użytku oddano: halę sportową w Szkole Podstawowej nr 2 w Radzyminie (2012), halę i boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyminie (2016), salę gimnastyczną i boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 w Słupnie (2018) i wielofunkcyjne boisko w Ciemnem (2018). Celem gminy jest zapewnienie odpowiedniej sali gimnastycznej przy każdej gminnej szkole, w związku z czym w perspektywie najbliższych lat planowane są kolejne inwestycje w bazę sportową, m.in.: budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Starych Załubicach, kompleksu boisk przy Szkole Podstawowej nr 2 w Radzyminie, sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Nadmie (w ramach rozbudowy szkoły) i modernizacja infrastruktury sportowej klubu RKS Mazur Radzymin. Realizacja tych inwestycji jest uzależniona od możliwości ich sfinansowania z budżetu gminy Radzymin i pozyskiwanych dofinansowań zewnętrznych.

/Dominika Krzyżanowska-Kidała/

663 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
EDYTA ZBIEĆ zwyciężyła w II turze wyborów na Burmistrza Kobyłki!

Znamy już oficjalne wyniki wyborów na Burmistrza Miasta Kobyłka. W drugiej turze, która odbyła się w ubiegłą niedzielę, 4 listopada...

Zamknij