ggg ggg

EDYTA ZBIEĆ zwyciężyła w II turze wyborów na Burmistrza Kobyłki!

Znamy już oficjalne wyniki wyborów na Burmistrza Miasta Kobyłka. W drugiej turze, która odbyła się w ubiegłą niedzielę, 4 listopada zwyciężyła Edyta Zbieć, która uzyskała 52,80% poparcia.

W drugiej turze wyborów na Burmistrza Kobyłki zmierzyli się: Edyta Zbieć (KWW Edyty Zbieć), która w pierwszej turze uzyskała poparcie 28.60% (2980 głosów) oraz Konrad Marcin Kostrzewa (KWW Konrada Kostrzewy), który uzyskał wynik 26.76% (2788 głosów).
W ubiegłą niedzielę, niespodzianki nie było. Ponownie zwyciężyła Edyta Zbieć, która zdobyła 4530 głosów (52,80%). Jej kontrkandydat, Konrad Kostrzewa osiągnął wynik 4049 głosów (47,20%).
Należy dodać, że frekwencja wyborcza w minioną niedzielę w Kobyłce, wyniosła 49,52% i była znacznie niższa od frekwencji z pierwszej tury, wynoszącej 60,52%.
Warto w tym miejscu przypomnieć, iż świeżo upieczona Pani Burmistrz Kobyłki to samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem. Pracowała m.in. na stanowisku sekretarza gminy Strachówka, a następnie Zastępcy Wójta Gminy Strachówka. Do chwili obecnej pozostawała wiceburmistrzem Wołomina, zajmując się głównie realizacją inwestycji, pozyskiwaniem środków zewnętrznych, urbanistyką, geodezją i zamówieniami publicznymi. Trzeba powiedzieć, że dotychczas pani Edyta Zbieć wywiązywała się powierzonych zadań sumiennie i odpowiedzialnie, co przejawia się wieloma sukcesami, np. pozyskaniem dla Wołomina prawie 50 mln zł środków zewnętrznych i skuteczną realizacją ok. 140 inwestycji infrastrukturalnych, w każdym roku budżetowym. W życiu prywatnym jest spełnioną i dumną matką dwóch synów. Jej pasją jest muzyka, a także film i sport.
Serdecznie gratulujemy pani Edycie Zbieć zwycięstwa w wyborach na Burmistrza Kobyłki i życzymy pomyślności w zrealizowaniu wszystkich celów i założeń postulowanych do spełnienia w nadchodzącej, pięcioletniej kadencji.
/rl/

1 210 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jerzy Bauer kontra Mieczysław Szymalski w debacie wyborczej

W trakcie II tury wyborów samorządowych w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się debata z udziałem dwóch kandydatów na burmistrza Ostrowi Mazowieckiej....

Zamknij