ggg
ggg ggg

Laury Błękitnej Narwi wręczone (19.06.2012)

Anna Piliszewska z Wieliczki za wiersz pt. „Śnieżna rapsodia” w kategorii „wiersz o Pułtusku” zdobyła I nagrodę w VII Konkursie Ogólnopolskim Jednego Wiersza im. Wiktora Gomulickiego o Laur Błękitnej Narwi.  Zwycięzcą w kat. „wiersz o tematyce ogólnej” została Alicja Mazan – Mazurkiewicz z Łodzi za wiersz „Przyczynek do wszechświata”. 

15 czerwca, w samo południe w pułtuskiej Galerii 4 Strony Świata wręczono nagrody laureatom VII edycji konkursu. Prace nadesłane na konkurs oceniło i wybrało najlepsze jury w składzie: Adrianna Szymańska (poetka), Lidia Ziemiecka (emerytowana nauczycielka i wieloletnia dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku), Grażyna Maria Dzierżanowska (dziennikarz), Lech Chybowski (dziennikarz) oraz Bożena Potyraj (dyrektor pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela).Na konkurs wpłynęły 233 wiersze autorów z całej Polski i nie tylko. 197 wierszy o tematyce ogólnej i 36 o Pułtusku.


Udział w konkursie wzięło 208 autorów wierszy w tym 3 z innych państw – Francji, Irlandii i Hiszpanii. Łącznie w dwóch kategoriach wyróżniono i nagrodzono 17 osób. Niestety z racji na odległość, nie wszyscy laureaci konkursu przyjechali do Pułtuska na wręczenie nagród. Te jednak zostaną dostarczone zwycięzcom. Wśród nagrodzonych są autorzy między innymi z Warszawy, Ostrołęki, Wieliczki, Szczecina, Radomia, Przasnysza, Biłgoraju, Zielonej Góry, Inowrocławia, Łodzi i Gorzowa Wielkopolskiego. Organizatorami konkursu była: Pułtuska Biblioteka Publiczna im. J. Lelewela i Samorząd Gminy Pułtusk.
bh

Laureaci konkursu:

Kategoria – wiersz o Pułtusku O Laur

Błękitnej Narwi
I nagroda – Anna Piliszewska
II nagroda – Mariola Kruszewska
III nagroda – Wojciech Ostrowski
III nagroda – Adam Ladziński
Wyróżnienie – Inesa Kruszka
Wyróżnienie – Lidia Izabela Lachowska

Kategoria – wiersz o tematyce ogólnej
I nagroda – Alicja Mazan-Mazurkiewicz
II nagroda – Barbara Kołacz
II nagroda – Małgorzata Hrycaj
III nagroda – Paweł Podlipniak
III nagroda – Agnieszka Moroz
Wyróżnienie – Halina Ewa Olszewska
Wyróżnienie – Czesław Markiewicz
Wyróżnienie – Dariusz Kosmalski
Wyróżnienie – Waldemar Erkiert
Wyróznienie – Joanna Kalemba
Wyróżnienie – Anna Piliszewska

1 696 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Końcówka roku szkolnego sprzyja podsumowaniom (19.06.2012)

Piątek 15 czerwca okazał się dniem podsumowań. W bursie szkolnej Zespołu Szkół odbyły się dwa spotkania, podczas których omówiono działania...

Zamknij