ggg ggg ggg

Kronika kryminalna KPP w Wołominie

KRONIKA KRYMINALNA KPP Wołomin od 29.04.2019 do 05.05.2019

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE

Rozboje

WOŁOMIN, 04.05.2019
Adrian W. powiadomił, iż kiedy wracał do domu ścieżką wzdłuż torów kolejowych n/n sprawca uderzył go w głowę, co spowodowało utratę świadomości i dokonał kradzieży telefonu komórkowego oraz przenośnego głośnika. Straty 1200 zł na szkodę zgłaszającego. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał rozcięcia twarzy i wargi. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

Kradzieże z włamaniem

SŁUPNO,29.04.2019 
Sprawca wykorzystując nieobecność właścicieli domu jednorodzinnego nieustalonym narzędziem wyważył drzwi tarasowe wszedł do środka i dokonał splądrowania domu. Na chwilę obecną nie wiadomo czy coś zginęło, straty nie są znane. Postępowanie w sprawie prowadzić będzie KP w Radzyminie.

ZĄBKI, 02.05.2019
Włamanie do domku letniskowego na działce rekreacyjnej, gdzie nieznany sprawca, posługujący sie nieznanym narzędziem wyrwał skoble do kłódek a następnie z wnętrza domku zabrał w celu przywłaszczenia kilkadziesiąt sztuk medali stanowiących nagrody w wystawach kynologicznych, butlę gazową 11kg, karmę dla psów, dekoder, elektryczny odstraszacz insektów, obudowę telefonu marki XIAOMI, przewody instalacji elektrycznej oraz przedłużacze elektryczne i przewody zasilające urządzenia wewnątrz domku, cztery butelki wódki. Suma strat wyniosła wstępnie około 1500zł na szkodę zgłaszającej. Postępowanie prowadzi KP Ząbki.

STARE LIPINY, 03.05.2019
N/n sprawca wykonał podkop pod metalowym, wolnostojącym garażem znajdującym się na niezamieszkałej działce i z jego wnętrza dokonał kradzieży elektronarzędzi w postaci wiertarki udarowej m-ki EINHELL, młota udarowego m-ki GROPHITE, szlifierek kątowych m-ki MAKITA, i m-ki FLEX, piły spalinowej, wieży z głośnikami m-ki SAMSUNG, lutownicy m-ki PARKISIDE, wierteł, śrubokrętów, młotków. Straty 2000 zł.

Kradzieże

MARKI, 30.04.2019
Policjanci KP Marki w Markach w trakcie interwencji w sklepie dokonali zatrzymania ob. Gruzji, który dokonał kradzieży artykułów elektronicznych w sklepie na kwotę 2347 zł. Zatrzymanego osadzono w PDOZ KPP Wołomin. Postępowanie prowadzi KP Marki.

WOŁOMIN, 02.05.2019
Kierownik sklepu powiadomiła, iż ANETA N. l. 47 dokonała kradzieży na terenie sklepu alkoholu w art. spożywczych, plecaka oraz kosmetyków. Suma strat 800 zł. Interweniujący na miejscu policjanci zatrzymali sprawczynie w/w kradzieży, mienie odzyskano.

RYSIE,04.05.2019
Sprawca z terenu posesji z garażu dokonał kradzieży rower, silnika zaburtowego, piła spalinowa. Suma strat wynosi 6500zł na szkodę zgłaszającego.

Kradzieże pojazdów

WOLA RASZTOWSKA, 30.04.2019
Kradzież samochodu m-ki Audi model A6, koloru czarnego, rok produkcji 2010, wartości 35.000 zł.

Nietrzeźwi kierujący

MARIANÓW, 01.05.2019
Policjanci WRD KPP w Wołominie w miejscowości Marianów gm. Dąbrówka zatrzymali do kontroli Mieczysława S., który będąc w stanie nietrzeźwości, 2,5 promila kierował po drodze publicznej rowerem. Rozliczony w postępowaniu mandatowym.

KOBYŁKA, 01.05.2019
Policjanci KP Kobyłka na ulicy zatrzymali Sebastian G. który kierował po drodze publicznej samochodem osobowym m-ki Ford będąc pod wpływem alkoholu 0,8 promila.

ARCIECHÓW, 02.05.2019
F-sze WRD KPP Wołomin w miejscowości Arciechów gm. Radzymin zatrzymali Daniela P. który znajdując się w stanie nietrzeźwości 1,54 promila kierował motorowerem po drodze publicznej.

KOBYŁKA, 03.05.2019
Funkcjonariusze ZPI KP Kobyłka na ulicy podczas kontroli drogowej pojazdu m-ki MERCEDES BENZ dokonali zatrzymania ob. Ukrainy (lat 29), który jechał jako kierujący w/w pojazdem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości: 1,6 promila.

RADZYMIN,04.05.2019
F-sze KP Radzymin na ulicy zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Chevrolet kierowany przez Jakuba B. W trakcie kontroli od kierującego czuć było silną woń alkoholu z ust, miał bełkotliwą mowę. Podczas przeprowadzania interwencji kierujący podjął próbę ucieczki, po pościgu został zatrzymany i doprowadzony do KP Radzymin. Przy zatrzymaniu Jakub B. naruszył nietykalność cielesną interweniujących f-szy poprzez szarpanie i kopanie. Z uwagi na fakt iż kierujący odmówił poddania się badaniu alcosensorem, została mu pobrana krew do badań.

SŁUPNO, 05.05.2019
Policjanci WRD KPP Wołomin w miejscowości Słupno na ulicy zatrzymali do kontroli drogowej Zbigniew S., który kierował pojazdem marki Skoda będąc w stanie nietrzeźwości 1,4 promila.

PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE

WOŁOMIN, 30.04.2019
F-sze WP KPP w Wołominie na ulicy w m. Wołomin podczas przeprowadzanej kontroli zatrzymali osobę: Konrad K., u którego w kieszeni odzieży ujawniono zawiniątko foliowe z zawartością środków odurzające tj. białego proszku – mefedron.

ZIELONKA, 30.04.2019
Funkcjonariusze ZPI KP Zielonka na ulicy dokonali zatrzymania Roberta D., który na ich widok odrzucił foliowe zawiniątko z zawartością brunatnej substancji (haszysz).

KOBYŁKA, 30.04.2019
Funkcjonariusze ZPI KP Kobyłka podczas przeprowadzanej interwencji domowej ujawnili, że 36-letni obywatel Armenii posiada przy sobie zawiniątko papierowe zawierające susz roślinny kol. brunatno zielonego – marihuana.

ZIELONKA, 03.05.2019
Funkcjonariusze KP Zielonka w Zielonce na ulicy zatrzymali Sebastiana F. przy którym ujawniono substancje psychoaktywne (mefedron).

KOBYŁKA, 04.05.2019
Policjanci KP Kobyłka w wyniku realizacji uzyskanej informacji na ulicy podczas kontroli drogowej zatrzymali Mateusz Z., u którego w bieliźnie ujawniono susz ziołowy kol. szaro- zielony oraz Radosław O. podejrzewanych o posiadanie 20 szt. kiełkujących nasion konopi indyjskich przewożonych na tylnej kanapie pojazdu SEAT. Ponadto w miejscu zamieszkania Mateusza Z. ujawniono ok. 0,5 gr. substancji kol. białego (amfetamina).

KOBYŁKA, 04.05.2019
Funkcjonariusze ZPI KP Kobyłka w wyniku uzyskanej informacji na ulicy dokonali zatrzymania Piotr K., który posiadał przy sobie środki odurzające – zawiniątko z foli aluminiowej zawierające susz roślinny kol. zielono brunatnego (marihuana).

ZDARZENIA W RUCHU DROGOWYM, KOLEJOWYM

RADZYMIN, ul. ALEJA JANA PAWŁA II 30.04.2019 godz. 20:07,
W miejscowości Radzymin Agnieszka T. kierując pojazdem Renault wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z motocyklem Suzuki , którym kierował Dariusz R. Kierujących przebadano alkosensorem z wynikiem 0,00 mg/l. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem doznał urazu kręgosłupa. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

ZIELONKA, ul. JAGIELLOŃSKA 04.05.2019 godz. 18:27,
W miejscowości Zielonka na terenie kościoła Robert K. kierując pojazdem Audi wykonując manewr cofania potrącił przechodzącą Alinę K. lat 93. W wyniku zdarzenia kobieta doznała stłuczenia lewej ręki. Kierującego pojazdem przebadano alkosensorem z wynikiem 0,00 mg/l. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin

opracował; asp. szt. Tomasz Sitek – rzecznik KPP Wołomin

677 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
KPP Węgrów

Zdarzenia drogowe w powiecie węgrowskim   W ostatnich dniach doszło do kilku zdarzeń drogowych na terenie powiatu węgrowskiego. Policjanci apelują...

Zamknij