ggg ggg
ggg ggg

Kronika kryminalna KPP w Wołominie

Zdarzenia drogowe w powiecie węgrowskim

W ostatnich dniach doszło do kilku zdarzeń drogowych na terenie powiatu węgrowskiego. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło 28 stycznia w Płatkownicy. Policjanci na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 35- letni kierujący peugeotem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu volvo z naczepa i uderzył w jego tył. W skutek tego zdarzenia kierujący peugeotem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

29 stycznia doszło do kolejne zdarzenia Węgrowie na ul. Gdańskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący zespołem pojazdów renault nie zachował należytej ostrożności podczas skrętu w prawo wyniku czego, uderzył w prawidłowo jadącego opla. W skutek tego zdarzenia nikt nie poniósł obrażeń.

1 lutego doszło do tragicznego zdarzenia z udziałem rowerzystki w miejscowości Sadoleś. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 21- kierujący vw wraz z pasażerem na oblodzonej jezdni wyprzedzał pojazd w skutek nie dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w 41-letnia rowerzystkę. W wyniku tego zdarzenia rowerzystka poniosła śmierć na miejscu, pasażer z vw został przewieziony do szpitala. 21-kierujacy został zatrzymany i usłyszał już zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Do kolejnego zdarzenia doszło 2 lutego w miejscowości Roguszyn. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że 23- letni kierujący peugeotem na prostym odcinku drogi zjechał na lewe pobocze a następnie wjechał do rowu i uderzył w przepust betonowy. Kierujący i pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego, który wykazał blisko 2 promile. Postępowanie w tej sprawie prowadzi PP Korytnica.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze. Szczególnie o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. W skutek tego zdarzenia nikt nie poniósł obrażeń.

419 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
KPP Węgrów

Policjanci kontrolują miejsca zimowego wypoczynku W ramach akcji „Bezpieczne ferie 2019” policjanci z węgrowskiej komendy oraz pracownicy sanepidu odwiedzają placówki...

Zamknij