ggg ggg

Kronika KPP w Wołominie – „Bezpieczna droga do szkoły” z węgrowskimi policjantami

W ramach rozpoczynającego się roku szkolnego węgrowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej prowadzą działania profilaktyczne mające na celu uświadomienia uczniom jak ważne jest przestrzeganie zasad w ruchu drogowym.


05 września funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Straży Miejskiej odwiedzili uczniów klas I Szkoły Podstawowej nr 1 w Węgrowie. Podczas spotkania omówione zostały zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Uczniowie wykazali się dużą znajomością przepisów i wiedzą w tym zakresie. Po prelekcji wszyscy udali się w rejon przejścia dla pieszych aby tam wspólnie prowadzić działania „Kierowco nie polujemy na zebrach” skierowane do kierowców poruszających się drogami zwłaszcza w rejonie szkół i placówek oświatowych. W trakcie tej akcji dzieci mogły nabyć praktycznej wiedzy bezpiecznego poruszania się przez przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze promowali akcję wśród kierujących, rozdając ulotki z apelem do kierowców, o bezpieczne i rozważne zachowywanie się w rejonie przejść dla pieszych, a zwłaszcza w pobliżu szkół.
W tym samym dniu odbyło się spotkanie w Młodzieżowym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym , podczas którego funkcjonariusze z KPP w Węgrowie wspólnie z wychowankami omówili zagadnienia dotyczącego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
11 września funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz Straży Miejskiej odwiedzili uczniów k Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgrowie. Podczas spotkania omówione zostały zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Uczniowie wykazali się dużą znajomością przepisów i wiedzą w tym zakresie. Po prelekcji wszyscy udali się w rejon przejścia dla pieszych aby tam wspólnie prowadzić działania „Kierowco nie polujemy na zebrach” skierowane do kierowców poruszających się drogami zwłaszcza w rejonie szkół i placówek oświatowych. W trakcie tej akcji dzieci mogły nabyć praktycznej wiedzy bezpiecznego poruszania się przez przejścia dla pieszych. Otrzymały również elementy odblaskowe które są niezbędnym elementem wyposażenia każdego ucznia .

Zgodnie z art. 43 Ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły samochodem, powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia najmłodszych w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

413 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
KPP Węgrów – Zdarzenia drogowe w powiecie węgrowskim

W ostatnich dniach na terenie powiatu węgrowskiego doszło do zdarzeń drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. 03...

Zamknij