ggg ggg

„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” – wspólne działania służb mundurowych

116 sierpnia w godzinach w Węgrowie nad Zalewem odbył się pokaz ratownictwa wodnego i sprzętu pożarniczego, ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy oraz prelekcja na temat zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Atrakcje przygotowali węgrowscy policjanci oraz strażacy. Spotkanie odbyło się  w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wspólne działania węgrowskich policjantów oraz strażaków odbyły  się nad Zalewem w Węgrowie. Głównym celem takich działań jest poprawa bezpieczeństwa na obszarach wodnych i terenach bezpośrednio do nich przyległych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne wakacje”. Celem przedsięwzięcia jest także zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczenie takich wypadków.

Podczas przeprowadzanych ćwiczeń można było w minioną środę  (16.08.2017) zobaczyć pokaz ratowania osoby tonącej i udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentację sprzętu do ratownictwa wodnego oraz jego praktyczne wykorzystanie. Ćwiczenia te przeprowadzili strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej. O zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz zagrożeniach związanych z wypoczynkiem nad wodą przypomnieli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie.

mł. asp. Anna Maliszewska

 

2

3

4

5

6

233 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wypadki w powiecie

19  oraz 24 sierpnia doszło do zdarzeń drogowych na terenie powiatu węgrowskiego. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze....

Zamknij