ggg
ggg

Komedia z dużym udziałem pieśni legionowych i 100-leciem Niepodległości Polski w tle….

30 sierpnia 2020 r. po raz kolejny Zamek Dom Polonii w Pułtusku zaprosił mieszkańców na spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Krakowskiego Teatru Komedia. Tym razem była to komedia pt. „Korpo i Tradycja” opowiadająca o młodym małżeństwie z małego miasteczka. Ona (Violetta) – zdecydowana, przedsiębiorcza, wykształcona za granicą. On (Mietek) – mąż Violetty, leśnik, kochający przyrodę i zdrowy tryb życia, maratończyk. Na jej wyraźne życzenie przenoszą się do stolicy. Ona podejmuje pracę w korporacji, on zatrudnia się, jako kurier. Jej odpowiada życie w Warszawie, kariera i perspektywa awansu, a on chciałby wrócić do miasteczka, gdzie jak mówi jego ojciec (Józef) do Stefana – ojca Violetty: „Viola by ci firmę prowadziła, a Mietek swoje drzewa w lesie by pielęgnował”. Mietek chciałby mieć dzieci, Violetta „jeszcze nie teraz”. Ojciec Mietka, z zawodu kolejarz, z pasji aktor amator, inscenizator uroczystości okolicznościowych i Stefan, lokalny biznesmen i sponsor Teatru Kolejarza, to przyjaciele na dobre i złe. Obaj z grupą lokalnych zapaleńców przygotowują przedstawienie o Legionach Polskich i Marszałku Józefie Piłsudskim. Wśród nich jest również Leon skonfliktowany brat Stefana i perypetie rodzinne z obrażoną żoną. Pomimo przeróżnych perturbacji przedstawienie dochodzi do skutku, a Violetta… zmienia zdanie, bo okazuje się, że niebawem pojawi się maleństwo, a bracia godzą się przy wydatnym udziale spryciarza Mietka. W trakcie spektaklu artyści śpiewają fragmenty pieśni Legionów Polskich wciągając w akcję publiczność.
Kto nie był niech żałuje! Chociaż nic straconego, bo kolejne przedstawienie Teatru Komedia pt. „Mąż i żona” już niebawem, bo w 6 września.
Autor: Jan Jakub Należyty, reżyseria: Jarosław Witaszczyk
Obsada: Aneta Gierat, Jakub Reizer, Maciej Luśnia, Jan Korwin-Kochanowski, Marek Wolny.
/J.Cz./

2 042 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
18 – radnych za udzieleniem absolutorium Burmistrzowi Pułtuska

Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 28 sierpnia 2020 r. większością 16 głosów, burmistrz Wojciech Gregorczyk otrzymał wotum zaufania...

Zamknij