ggg ggg

Kolejna wideokonferencja (na temat oświaty) starosty Ewy Besztak z dyrektorami szkół

Nauczanie on-line, przygotowania do matur i egzaminów zawodowych, a także organizacja naboru do klas pierwszych – to główne tematy poruszane podczas wideokonferencji z dyrektorami szkół i placówek prowadzonych przez powiat węgrowski.

13 maja b.r. odbyło się kolejne spotkanie on-line Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak, Wicestarosty Marka Renika i Naczelnika Wydziału Oświaty Tadeusza Krupy z dyrektorami szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat węgrowski. Kierujący jednostkami oświatowymi dzielili się informacjami o działalności edukacyjnej i sytuacji uczniów, którzy razem z nauczycielami w krótkim czasie musieli podołać wyzwaniu kontynuowania nauki w sytuacji wprowadzonych obostrzeń i ograniczeń. Wiele miejsca poświęcono też przygotowaniom do przeprowadzenia egzaminów maturalnych i zawodowych, których terminy decyzją resortu edukacji przesunięto na czerwiec.
Ważnym punktem spotkania była dyskusja dotycząca organizacji naboru do klas pierwszych. Zbliżający się czas rekrutacji kandydatów w liceach i zespołach szkół, wymaga przygotowania procedur dostosowanych do trwającej epidemii, czyli czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Koniec roku szkolnego to czas rekrutacji do placówek oświatowych. Starostwo Węgrowskie zachęca również do zapoznawania się z inicjatywą szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu węgrowskiego. Szkoły próbują odnaleźć się w niecodziennej sytuacji, a że dużą popularnością, a co za tym idzie skutecznością, cieszą się media społecznościowe tą drogą próbują docierać do przyszłych uczniów. Na swoich profilach udostępniają prezentację poszczególnych kierunków kształcenia.
Oferta szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu węgrowskiego prezentowana jest m.in. na fb i stronach takich szkół, jak: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie,
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie,
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie,
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem,
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ostrówku.
Szczegóły ofert edukacyjnych na stronach interentowych w/w szkół.

/oprac. J.Cz./

77 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mają być środki na ścieżkę pieszo – rowerową jeszcze w bieżącym roku!

W ubiegłym tygodniu burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski otrzymał odpowiedź na swoje wcześniejsze pismo dot. budowy ścieżki pieszo – rowerowej przy...

Zamknij