ggg ggg
ggg ggg

Trwa remont mostu w Nieporęcie. Uwaga na poważne utrudnienia w ruchu!

Od ubiegłego tygodnia obowiązuje czasowa organizacja ruchu na drodze wojewódzkiej nr 631 oraz na moście nad Kanałem Żerańskim w Nieporęcie, gdzie wprowadzono ruch wahadłowy. Remont przeprawy wywołuje gigantyczne korki i opóźnienia w kursowaniu autobusów.

 

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie przystąpił do remontu mostu drogowego nad Kanałem Żerańskim w Nieporęcie. Od wtorku 4 września obowiązuje czasowa organizacja ruchu – na moście wprowadzono ruch wahadłowy.
Drogowcy, w pierwszej kolejności zamknęli pas jezdni w kierunku Wólki Radzymińskiej i Marek. W drugim etapie zamknięty zostanie pas w stronę Legionowa.
Remont ma na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników mostu. Płyta mostu zostanie wzmocniona, pogrubiona i wyrównana. Szerokość jezdni będzie wynosiła 7 m, powstaną obustronne chodniki o szerokości 1,30 m. Zamocowana zostanie siatka, zabezpieczająca użytkowników żeglugi przed spadającymi kawałkami betonowymi. Odbudowane zostaną schody i ścieki skarpowe. Balustrady mostu wymienione zostaną na właściwe bariery energochłonne, co również wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa ruchu.
Realizacja inwestycji, której wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Mostowe „Mosty” na zlecenie MZDW wg zapowiedzi ma potrwać do 14 grudnia br.
To oznacza, że kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Już pierwszy tydzień robót doprowadził do paraliżu komunikacyjnego. Na drogach prowadzących do mostu tworzą się gigantyczne korki, a przejazd przez przeprawę w godzinach porannego i popołudniowego szczytu zajmuje nawet 40 min. i więcej (!) Opóźnienia dotyczą także komunikacji autobusowej, utrudniając codzienne życie m.in. mieszkańcom Białobrzegów i Ryni.
Wykonawca przeprasza użytkowników za utrudnienia. Niemniej, mieszkańcy mogą kierować swoje uwagi pod adresem Roberta Smolika – Inspektora Nadzoru Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie (email: r.smolik@mzdw.pl).
/opr. rl/

590 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Czyste Powietrze” – programem, na który czekają miliony

Wrzesień to okres wzmożonej kampanii edukacyjno-informacyjnej, dotyczącej Programu „Czyste Powietrze” . O przybliżenie związanych z nim założeń poprosiliśmy odpowiedzialną za...

Zamknij