ggg ggg

Katarzyna Kempista nowym skarbnikiem gminy Brańszczyk

Gmina Brańszczyk ma już nową Panią Skarbnik, która równocześnie będzie również pełnić funkcję głównego księgowego. Powołanie na wniosek wójta Wiesława Przybylskiego jednomyślnie przegłosowali radni podczas sesji nadzwyczajnej pod koniec sierpnia.

Nowym skarbnikiem gminy została Katarzyna Kempista. Pochodzi z Ostrowi Mazowieckiej i jak mówi: „Tam mieszka i tam się urodziła”. Ma 43 lata, jest mężatką od 23 lat i ma dwoje dzieci. Do tej pory pracowała na kierowniczym stanowisku w Fabryce Mebli „FORTE” w Ostrowi Mazowieckiej. Może się pochwalić 25-letnim stażem pracy w księgowości. Ma wykształcenie ekonomiczne, ukończyła studia na kierunku finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Warszawskim. Ma ponadto certyfikat głównego księgowego i świadectwo kwalifikacyjne Ministerstwa Finansów uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Ma również doświadczenie w działalności społecznej. Przez wiele lat prowadziła Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Była prezesem i jedyną księgową, zabiegała o pozyskiwanie środków unijnych i innych.
O Brańszczyku mówi w samych superlatywach: „Jestem oczarowana tym regionem. To jest piękne miejsce, malownicze…”.
Nie ukrywała, że podoba jej się młody, pełen zapału zespół pracowników w Urzędzie Gminy:
„Przyjechałam na chwilę, poznałam ludzi tu pracujących i widzę, że jest tu wiele rzeczy do zrobienia. Pracuję w dużej firmie, widzę, że potrzeba tu wielu zmian. Trzeba wszystko zinformatyzować i poukładać… Jest w tej gminie duży potencjał”.
Gratulujemy nowej Pani Skarbnik i życzymy sukcesów, bo będzie to również z korzyścią dla gminy Brańszczyk.

/Janina Czerwińska/

369 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Komedia z dużym udziałem pieśni legionowych i 100-leciem Niepodległości Polski w tle….

30 sierpnia 2020 r. po raz kolejny Zamek Dom Polonii w Pułtusku zaprosił mieszkańców na spektakl teatralny w wykonaniu aktorów...

Zamknij