ggg ggg ggg

Druga tura jednak dla Radosława Korzeniewskiego!

W ubiegłą niedzielę, 4 listopada mieszkańcy Gminy Dąbrówka ostatecznie zdecydowali, kto zostanie wójtem w kadencji 2018-2023. Frekwencja w drugiej turze wyniosła 60.93%, a w wyborach zwyciężył dotychczasowy wójt Radosław Korzeniewski, który nad Zenonem Zadróżnym uzyskał przewagę 128 głosów.

W minioną niedzielę, poznaliśmy rozstrzygnięcie jednego z najciekawszych pojedynków wyborczych tej jesieni. W II turze wyborów na wójta Gminy Dąbrówka spotkali się: zabiegający o reelekcję Radosław Korzeniewski oraz jego zastępca Zenon Zadróżny, który zwyciężył w pierwszej turze osiągając 40.79% poparcia.
Trzeba przyznać, że po zaciętej kampanii pomiędzy obydwoma kandydatami, wynik drugiej tury praktycznie do samego końca pozostawał zagadką. Tym bardziej, że frekwencja w ubiegłą niedzielę była wysoka i wyniosła 60.93% (w I turze frekwencja była jeszcze wyższa i wynosiła 63.44%). Ostatecznie jednak okazało się, że większość wyborców zadecydowała o wyborze na nową, pięcioletnią kadencję dotychczasowego wójta – Radosława Korzeniewskiego. O wyniku przesądziło tylko i aż 128 głosów. Radosław Korzeniewski otrzymał w sumie 1926 głosów (51.72%), zaś Zenon Zadróżny 1798 głosów (48.28%).
„Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy. Dziękuję bardzo za każdy głos oddany na mnie w II turze wyborów na Wójta. Wynik 1798 głosów świadczy o ogromnym zaufaniu do mojej osoby, a zarazem poparciu dla zaprezentowanego programu.
Dziękuję Państwu za wszystkie lata owocnej współpracy na rzecz Gminy Dąbrówka oraz wszelkie uwagi i życzliwe słowa, przekazywane w trakcie kampanii wyborczej.
Mojemu Kontrkandydatowi gratuluję reelekcji i życzę, aby najbliższe 5 lat było czasem dobrej pracy dla naszej Gminy i jej Mieszkańców.” – napisał tuż po ogłoszeniu wyników na swojej stronie na fb Zenon Zadróżny.
Przyłączając się do gratulacji dla Radosława Korzeniewskiego dodajmy, iż zmiany na stanowisku Wójta Dąbrówki nie będzie, za to najprawdopodobniej nastąpi zmiana na stanowisku Zastępcy Wójta. W poniedziałek, 5 listopada Zenon Zadróżny złożył wypowiedzenie, a z oficjalnych zapowiedzi płynących ze strony Radosława Korzeniewskiego wynika, iż nowym wicewójtem mianowana zostanie Dorota Wróbel, która w I turze wyborów na wójta uzyskała trzeci wynik, a następnie poparła kandydaturę Radosława Korzeniewskiego.
/R.L./

Szanowni Mieszkańcy Gminy Dąbrówka!

Pragnę serdecznie podziękować za tak wysoką frekwencję w tegorocznych wyborach samorządowych. To dowód na to, że nam wszystkim zależy na przyszłości i rozwoju gminy Dąbrówka. Dziękuję za oddane na mnie głosy, za Państwa życzliwość i wsparcie. Jestem świadom, że ten sukces nie byłby możliwy bez współdziałania z Państwem. To Mieszkańcy są dla mnie inspiracją, motywacją i wymagającym recenzentem mojej pracy na rzecz gminy.

Zarządzanie gminą to proces rozłożony w czasie. Przez ostatnie 4 lata wiele się nauczyłem, wciąż jeszcze wiele ważnych dla nas spraw trzeba dokończyć. Przed nami realizacja nowych zadań. Głównym wyzwaniem na najbliższą kadencję będzie rozwiązanie problemu oczyszczalni ścieków, poprawa komunikacji pasażerskiej, rozbudowa infrastruktury drogowej, wsparcie placówek edukacyjnych i ośrodków zdrowia oraz tworzenie nowych miejsc do rekreacji i wypoczynku.

Cieszę się, że obdarzyli mnie Państwo zaufaniem na kolejne 5 lat. Dziękuję Pani Dorocie Wróbel za wsparcie jakiego mi udzieliła, pomimo „żółtej kartki”, jaką obydwu kandydatom na wójta pokazali Wyborcy KWW Rozwój Gminy Dąbrówka w I turze wyborów. Wiem, że powołanie tego Komitetu i start w wyborach tylu wartościowych Mieszkańców gminy Dąbrówka, to wyraz niezadowolenia z dotychczasowej pracy samorządu. Przyjmuję tę lekcję z pokorą. Dlatego razem z Panią Dorotą Wróbel, jako zastępcą wójta, gwarantujemy realizację wspólnego programu na lata 2018 – 2023. Gmina Dąbrówka będzie miejscem, w którym chce się żyć, inwestować i które warto odwiedzić.

Gratuluję Radnym, którzy zdobyli Państwa zaufanie i liczę na dobrą współpracę. Samorząd pracuje dla wszystkich Mieszkańców, bez względu na przekonania i głosy oddane w wyborach.

Radosław Korzeniewski
Wójt Gminy Dąbrówka

2 325 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
MAŁGORZATA ZYŚK nowym burmistrzem Ząbek!

Znamy już oficjalne wyniki wyborów na Burmistrza Miasta Ząbki. W drugiej turze, która odbyła się w minioną niedzielę, 4 listopada...

Zamknij