ggg ggg ggg

Kadeci I LO PUL w Wołominie zakończyli poligon kondycyjno-sprawnościowy

230 Kadetów I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie oraz I LO PUL w Dębem Wielkim w kolejnych grupach reżimu sanitarnego zaliczyło poligon kondycyjno – sprawnościowy w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Grom w Czerwonym Borze, który trwał od 15 czerwca do 20 lipca br.

Uroczyste zakończenie poligonu kondycyjno-sprawnościowego, które zorganizowano w niedzielę, 19 lipca zainaugurowała Msza Św. celebrowana przez ks. prał. gen. bryg. Sławomira Żarskiego – proboszcza Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim i ks. Radosława Kubła – duszpasterza Parafii p.w. Krzyża Świętego w Łomży.
Tego dnia do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Grom przybyło wielu znamienitych gości, a wśród nich m.in. Wicemarszałek Sejmu RP p. Małgorzata Gosiewska wraz z towarzyszącymi osobami, Starosta Wołomiński p. Adam Lubiak z małżonką p. Katarzyną Lubiak, Dowódca 1. Podlaskiej Brygady WOT płk Sławomir Kocanowski. W uroczystości udział wzięli również: wiceprezes Grom Group mjr (r) Wojciech Grabowski wraz z kadrą Grom Group, wychowawcy i dyrekcja szkół PUL oraz oczywiście Kadeci.
Po Mszy Św. przy Pomniku Pamięci 316 Cichociemnych Spadochroniarzy AK, przybyli Goście, Żołnierze Grom Group oraz Kadeci złożyli kwiaty i oddali cześć Poległym. Pan ppłk (r) Cichociemny 66 wygłosił słowa, które zapadły w nasze serca: „Oni są tu z nami, każdego dnia, każdego dnia szkolenia, biegu, wysiłku i przezwyciężania swoich słabości. Dzięki Nim to, co wydaje się być niemożliwe, staje się realne. Są z nami”. 30 lat istnienia Jednostki Grom to historia, która daje siłę kolejnym pokoleniom.
Po uroczystościach, Pani Marszałek Sejmu i Zaproszeni Goście spotkali się z Kadetami i Kadrą na placu apelowym, gratulując ukończenia poligonu. Wszyscy otrzymali przepiękne pamiątkowe upominki od Pani Marszałek i Pana Starosty.
Spotkaniu towarzyszyła atrakcyjna wystawa sprzętu i wyposażenia 1. Podlaskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.
/I LO PUL, rl/

317 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe miejsce na siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Wołominie zapewnione!

21 lipca br. o godz. 11 na Sali konferencyjnej Starostwa odbyło się podpisanie porozumienia w sprawie współdziałania Starosty Wołomińskiego oraz...

Zamknij