ggg ggg
ggg ggg

Jubileuszowy XXX Wieczór Patriotyczny TPR

Trudno byłoby wyobrazić sobie radzymińskie obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę bez Wieczoru Patriotycznego Towarzystwa Przyjaciół Radzymina. W tym roku wieczornica odbyła się już po raz trzydziesty.

SONY DSC

Jak co roku w wigilię Narodowego Święta Niepodległości, w setną rocznicę rozbrojenia Niemców w Radzyminie, a dokładnie 10 listopada 2018 r. o godz. 18:00 odbył się jubileuszowy, trzydziesty Wieczór Patriotyczny Towarzystwa Przyjaciół Radzymina.
Pamięć o bohaterach tragicznej historii naszego narodu po raz kolejny połączyła się z wielką radością możliwości życia w wolnej Polsce.
Wśród licznie zgromadzonych w Miejskiej Sali Koncertowej mieszkańców i sympatyków Radzymina tradycyjnie nie mogło zabraknąć również znamienitych gości. Obecni byli m.in.: wiceburmistrz Radzymina Jarosław Grenda, ustępujący przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Dobrzyniecki, pojawił się także starosta Kazimierz Rakowski. Gospodarzami wieczornicy byli jak zawsze niezastąpieni w tej roli Państwo: Anna Grzegorek i Jerzy Berta. Patriotyczną wieczornicę TPR tradycyjnie rozpoczęła projekcja filmu dokumentalnego, przybliżającego okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego i uczczeniu minutą ciszy pamięci o pokoleniach bohaterów, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny, przyszedł czas na oczekiwaną prelekcję historyczną prezesa TPR pana Jana Wnuka. Główną atrakcją tegorocznego wieczoru patriotycznego było ciekawe widowisko „Tak jest Panie Komendancie”, przygotowane przez Teatr „Maskarada” w reżyserii Małgorzaty Puzio. Publiczność mogła poczuć klimat wydarzeń sprzed stu lat oraz dowiedzieć się, jak naprawdę wyglądały okoliczności powrotu Józefa Piłsudskiego z niewoli niemieckiej w listopadzie 1918 r.
W drugiej części wieczornicy, zgromadzeni wysłuchali wystąpień okolicznościowych gości. Zamknięcie oficjalnej części uroczystości stanowiło tradycyjne karaoke, poprowadzone przez p. Hannę Grzegorek. W tym roku, z okazji jubileuszu stulecia Odzyskania Niepodległości zgromadzeni wspólnie śpiewali najpopularniejsze polskie przeboje, które powstały na przestrzeni ostatnich stu lat.
Zakończenie wieczornicy stanowił tradycyjny toast za pomyślność Ojczyzny, oraz spotkanie towarzyskie przy kawie i słodkościach we foyer Miejskiej Sali Koncertowej.

/rl/

215 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Utrudnienia na ul. Konstytucji 3 Maja w Radzyminie

Od 5 grudnia rusza budowa prawoskrętu na ul. Konstytucji 3 Maja w Radzyminie. W związku z tym wystąpią utrudnienia w...

Zamknij