ggg ggg ggg ggg

Jesteś naszym bohaterem

Wiktor jest niespełna 17-letnim mieszkańcem Jasienicy uczącym się
w I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie w klasie o profilu wojskowym.

Choć skromność nie pozwala mu się do tego przyznać, dzięki jego pomocy udało się uratować życie mężczyzny, który zasłabł z powodu spadku cukru i problemów z krążeniem. Gdyby nie jego interwencja to kto wie jaki finał miałaby ta sytuacja. Jak sam przyznaje, zainteresowanie się drugim człowiekiem, który potrzebował pomocy było dla niego naturalnym odruchem i obowiązkiem. Sytuacja działa się na stacji kolejowej, z której wysiadało wiele osób, jednak byli oni obojętni. Wiktor zadbał o bezpieczeństwo mężczyzny oraz wezwał służby, które udzieliły mu specjalistycznej pomocy. Co może być błahostką, na koniec zaopiekował się nawet jego rowerem i odprowadził go do domu oraz odniósł zakupy.
Nie brakuje osób, które są pełne uznania dla jego czynu. Dziś Wiktor spotkał się z Burmistrzem Tłuszcza Pawłem Bednarczykiem, który w dowód uznania wręczył mu pamiątkowy list gratulacyjny oraz prezent.
Wykazałeś się wzorową postawą, empatią i życzliwością. Są to bezcenne wartości, od których nie wolno uciekać. Tego dnia mogłeś przejść obojętnie obok potrzebującego pomocy człowieka lub udać, że go nie widzisz, ale postąpiłeś inaczej- odważnie i bardzo dojrzale. Jesteś wzorem, z którego Twoi rówieśnicy, a także inni dorośli powinny brać przykład- powiedział Burmistrza Tłuszcza Paweł Bednarczyk podczas spotkania.

/Info UM Tłuszcz/

358 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie podsumowała rok, przedstawiła plany

W jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Gminy Radzymin trwa okres zebrań sprawozdawczych. W sobotę, 11 lutego odbyło się walne...

Zamknij