ggg ggg ggg

Jarosław Kaczyński w Markach ogłosił przedwyborczą mobilizację Prawa i Sprawiedliwości

W ubiegłą sobotę, 4 czerwca Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne stało się miejscem konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Tego dnia do Marek zjechali nie tylko czołowi politycy i najwyżsi rangą przedstawiciele rządu, ale też działacze lokalnych struktur partii rządzącej. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, wielu z przybyłych nie zmieściło się w budynku.

Głównym punktem ubiegłosobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Markach, odbywającej się pod hasłem „Polska w sercu”, było wystąpienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który podczas godzinnego przemówienia nakreślił główne kierunki działań partii na najbliższe miesiące, mające zapewnić zwycięstwo koalicji rządzącej w nadchodzących wyborach.
Wicepremier, a zarazem prezes PiS rozpoczął swoje wystąpienie od przeprosin, skierowanych do tych wszystkich, którzy nie zmieścili się w budynku Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego. „Następnym razem dostosujemy salę do frekwencji” – zapewnił.
Przechodząc do sedna swojego wystąpienia Jarosław Kaczyński, przypomniał zgromadzonym o potrzebie kontynuowania politycznej drogi, obranej przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego:
– Mój Ś.P. Brat Lech Kaczyński, 11 listopada 2009r. mówił o nowoczesnym patriotyzmie. My powinniśmy pamiętać o tym, że jego wskazania są właściwe dla Polski. Musimy być kontynuatorami dzieła i myśli Ś.P. Prezydenta. Musimy iść tą drogą, którą wskazał, ku Polsce – podkreślił, a następnie zwrócił uwagę, że konwencja odbywa się w szczególnym momencie, jakim jest 101. dzień bohaterskiej walki narodu Ukraińskiego:
– Walki o prawo do istnienia, bo tego prawa najeźdźcy Ukraińcom odmawiają. Te 101. dni chwały budzą nadzieję, ale również refleksję nad naszym patriotyzmem. Musimy pamiętać, a Ukraińcy nam to szczególnie przypominają, że patriotyzm to nie tylko emocja. To zobowiązanie. Zobowiązanie do działania! Zobowiązanie do szczególnej bliskości, do wspólnoty. Do wspólnoty narodowej, zorganizowanej w państwo. Dla nas taka wspólnota musi być wspólnotą demokratyczną – wolnych obywateli, którzy wyłaniają władzę, ale także wspólnotą wielu innych wspólnot, do których obywatele dobrowolnie mogą należeć. Najważniejszą z tych wspólnot jest rodzina. Ona zapewnia trwałość Narodu, następstwo pokoleń, przekazywanie wartości – oświadczył.
Następnie Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że gdy w 2015 r. PiS zdobywało władzę, to miało przygotowany wielki program dla Polski i Polaków:
– Program, który wywodził się z patriotyzmu, a także z przekonania, ze Naród jest połączony solidarnością, która wiążę się ze sprawiedliwością. Nastąpiła ogromna zmiana w polityce społecznej. Wydatki na rodzinę, głównie na dzieci, wzrosły o 200 mld zł. To są programy 500 Plus, Maluch Plus, Dobry Start, czy Mama 4 Plus. Nie zapomnieliśmy o seniorach. Mamy niebywały wzrost środków na emerytury do 44 mld zł w 2022r. Patrząc na 13 emeryturę to przekazaliśmy na ten cel 43 mld zł. Dostarczyliśmy darmowe lekarstwa dla 3,5 mln seniorów. Podjęliśmy odpowiednie decyzje i to przyniosło skutek. Dziś dochody państwa są większe o 205,7 mld zł niż w 2015 roku, a dochody całej sfery publicznej o 406 mld zł – zaznaczył Wicepremier, a przy tym zapewnił, że PiS wyciąga wnioski z tego, co się dzieje.
– Kiedy mówimy o sprawach państwa, zaczynamy od spraw bezpieczeństwa. Wydatki na obronę wzrosły z 33 mld zł do 57 mld zł. W przyszłym roku będzie to przeszło 96 mld zł. Jest dwukrotny wzrost wydatków na kulturę. Idziemy dobrą drogą, także w tej dziedzinie. Mamy 90% szkół, gdzie jest szybki internet – w 2015 r. było 10% takich szkół. Łączymy gospodarkę z innymi przedsięwzięciami. Mamy do czynienia z pewnego rodzaju połączeniem. To bezpieczeństwo w szerszym sensie, bezpieczeństwo gospodarcze, bezpieczeństwo energetyczne – mówił Prezes PiS podkreślając, że zostały obronione miejsca pracy i przedsiębiorstwa.
– Nasza gospodarka wzrasta, chociaż będą trudności, ale wzrost jest poważny, znaczny. Tarcze, przedsięwzięcia wcześniej wymyślone – to się znakomicie sprawdziło. Biorąc pod uwagę różne przedsięwzięcia, akcję humanitarną, współpracę rządu i samorządu – to my wszyscy, ale przede wszystkim społeczeństwo, dokonało rzeczy niebywałej. Przyjęliśmy 3 mln uchodźców bez obozów. Przeszliśmy poprzez różne próby – to oznacza, że mieliśmy i mamy dobry rząd. Polacy powinni uczynić wszystko, jako obywatele, by ten rząd mógł kontynuować swoją misję. Ale to zależy także od nas. Jeśli ta podróż, inne przedsięwzięcia, nasze dotarcie do społeczeństwa z prawdą zostaną przeprowadzone, to nie mam wątpliwości, że żaden rząd, nie uczynił tyle dla Polski, co my! Dlatego kończę jednym wezwaniem: Naprzód. Do zwycięstwa! – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, ogłaszając mobilizację Prawa i Sprawiedliwości oraz całej zjednoczonej prawicy. Jednocześnie zastrzegł, że to nie jest puste hasło, ale wezwanie do objazdu po kraju, które ma na celu zaprezentowanie dokonań rządu podczas bezpośrednich spotkań z obywatelami.
Warto w tym miejscu zauważyć, że konwencja w Markach, określana przez wielu komentatorów mianem największego eventu programowego PiS od czasu ogłoszenia Polskiego Ładu, stanowiła także dogodną okazję do promocji miasta i Powiatu Wołomińskiego. Tym szczególniej cieszy fakt, że władze powiatowe potrafiły z niej skorzystać, organizując na terenie MCER stoisko promocyjne.
„Kilkaset informatorów oraz gadżetów rozdane. To spotkanie było okazją do bardzo dobrej promocji naszego Powiatu” – ocenił Starosta Adam Lubiak, który podczas konwencji przekazał na ręce Wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego oraz Premiera Mateusza Morawieckiego pamiątkowe albumy „Cud nad Wisłą”, jako wyraz wdzięczności za bardzo dobrą współpracę i rządowe wsparcie, kierowane do samorządów z naszego terenu.
Dziękując organizatorom oraz współpracownikom za wystawienie stoiska Powiatu Wołomińskiego, a także wszystkim służbom gminnym i powiatowym zaangażowanym w zabezpieczenie eventu, Starosta Adam Lubiak szczególne podziękowania przekazał również Strażakom-Ochotnikom oraz Paniom z KGW z terenu naszego powiatu za obecność na konwencji i wspaniałe reprezentowanie lokalnej społeczności Ziemi Norwida i Cudu nad Wisłą.

/opr. R.L.; źródło: Prawo i Sprawiedliwość;
foto: Uczestnicy Konwencji, PiS/

966 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Święty Florianie miej w opiece tę piękną wieś nad Rządzą, jej mieszkańców i strażaków OSP Ruda

Wtorek, 24 maja 2022 r. z pewnością na trwałe zapisze się w ponad pięćsetletniej historii wsi Ruda (gm. Radzymin). Tego...

Zamknij