ggg
ggg ggg

Jak ważne jest, aby w tych wyborach uczestniczyć przekonywała w Wyszkowie Marszałek Sejmu Elżbieta Witek

20 czerwca 2020 r. na spotkanie z Marszałek Sejmu zapraszano mieszkańców Wyszkowa na plac miejski, ale po nagłej ulewie nastąpiła zmiana miejsca i chętni do rozmowy z drugą, co do znaczenia w Polsce osobą przenieśli się do przestronnej sali gimnastycznej w I Liceum Ogólnokształcącym.

Na Marszałek Elżbietę Witek w ubiegłą sobotę, 20 czerwca czekali sympatycy Prezydenta Andrzeja Dudy, przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, członkowie Prawa i Sprawiedliwości oraz mieszkańcy, którzy chcieli wysłuchać jednego z najważniejszych polityków w Polsce. Przybyli wraz z nią m.in. posłowie: Teresa Wargocka, Arkadiusz Czartoryski, Henryk Kowalczyk, Krzysztof Tchórzewski, Maciej Górski, radna Sejmiku Mazowieckiego Joanna Bala, samorządowcy: starosta wyszkowski Jerzy Żukowski, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oraz zainteresowani mieszkańcy. W imieniu zebranych witał gościa przewodniczący PiS w powiecie wyszkowskim Waldemar Sobczak.
Spotkania organizowane w całej Polsce i tu w naszym regionie mają na celu podsumowanie dotychczasowych działań zarówno Prawa i Sprawiedliwości, jak i walczącego o reelekcją Prezydenta Andrzeja Dudy. Wsparcie, jakie niosą przybywający do mieszkańców politycy i parlamentarzyści mają przypomnieć Polakom o tym, co dały lata rządów PiS oraz zmiany zainicjowane przez Prezydenta Andrzeja Dudę oraz przeprowadzone wraz z rządem głębokie reformy. „Od wyborów, które odbędą się 28 czerwca będzie zależała przyszłość Polski, będzie zależała przyszłość Polaków, nas i naszych dzieci, wnuków… i nie są to słowa przesadzone… Wszystko leży w rękach wyborców” – mówiła Marszałek Sejmu. Marszałek poprosiła, aby zebrani poszli do lokali wyborczych i zaprosili sąsiadów, uświadamiając zebranych, jak bardzo to jest ważne, aby w tych wyborach uczestniczyć. Powróciła do poprzedniej kampanii, po objazdach, tysiącach spotkań, zrodził się program, który stał się programem Andrzeja Dudy, a potem w 2016 roku stal się programem Prawa i Sprawiedliwości.
„Dziś jest czas podsumowań” – kontynuowała Pani Marszałek. „Prezydent Andrzej Duda spotykając się znowu z Polakami może stanąć przed państwem, spojrzeć wam ze spokojem w oczy i powiedzieć, że program ten zrealizowaliśmy dzięki współpracy z rządem PiS”. Wszystkie najważniejsze obietnice zostały spełnione. Jak zapewniała- mamy prezydenta, który nigdy nas nie zawiódł, którego nie musieliśmy się wstydzić i który godnie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej.
„To jeszcze nie koniec. My ciągle chcemy iść do przodu, stawiamy przed sobą nowe cele”.
Marszałek mówiła również o wartościach: „Wiara, Honor, Prawda, Uczciwość, Rodzina – to są nasze wartości” i zapewniała, że Prawo i Sprawiedliwość oraz Prezydent Andrzej Duda nie pozwolą krzywdzić naszych dzieci. Atak na Prezydenta Andrzeja Dudę rozpoczął się wtedy, kiedy ogłosił Kartę Rodziny. Oczywiście mówiła o działaniach opozycji i obecnego konkurenta Rafała Trzaskowskiego. Podawała dane dotyczące olbrzymich pieniędzy, które trafiły na ochronę z Tarcz Antykryzysowych w ostatnim okresie. A także o programach i przekonaniu PiS, że wszystkie programy wprowadzone dla Polaków i ich rodzin zostaną odebrane po wyborach, gdyby władze przejął inny kandydat niż Prezydent Andrzej Duda. „Jesteśmy szczęśliwi, kiedy widzimy uśmiechnięte rodziny, którym żyje się teraz lepiej” – tłumaczyła podejście obecnie rządzących do sytuacji i apelowała o pójście na wybory 28 czerwca. Jest niezwykle ważne, aby Prezydent był z tej samej opcji politycznej, co większość w Sejmie i rząd polski. „Na tej ostatniej prostej nie wolno nawet na moment zwolnić. Wybierzmy Prezydenta Andrzeja Dudę w I turze”.
Obecny na spotkaniu poseł Krzysztof Tchórzewski opowiedział zebranym o momencie poznania Andrzeja Dudy w 2001 roku i jakim człowiekiem był, i jest w jego oczach, a miał możliwość poznać, Prezydenta jako porządnego, pracowitego człowieka, bardzo dobrze wychowanego, oczytanego, z wiedzą prawniczą i fenomenalną pamięcią. „Czy my chcemy wziąć nieprzewidywalnego młodzieńca?” – zwracał się z pytaniem do zebranych- mając na myśli konkurenta z opozycji R. Trzaskowskiego.
Spotkanie zakończyło się miło, parlamentarzyści wręczyli kwiaty Pani Marszałek z okazji imienin i w podziękowaniu za spotkanie, a następnie zaproszono wszystkich do pamiątkowego zdjęcia.

/J.Cz./

1 232 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Minister Marek Zagórski w Wyszkowie zachęcał do mobilizacji przed wyborami

W ramach akcji #ŁączyNasPolska do miasta i miejscowości polskich ruszyli znani i prominentni przedstawiciele rządu i parlamentu, aby porozmawiać z...

Zamknij