ggg ggg

Minister Marek Zagórski w Wyszkowie zachęcał do mobilizacji przed wyborami

W ramach akcji #ŁączyNasPolska do miasta i miejscowości polskich ruszyli znani i prominentni przedstawiciele rządu i parlamentu, aby porozmawiać z Polakami na temat wyborów 28 czerwca i kandydującego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, ubiegającego się o ponowny wybór Prezydenta Andrzeja Dudy. W ubiegły czwartek w Wyszkowie spotkał się z mieszkańcami minister cyfryzacji Marek Zagórski i jednocześnie poseł z naszego regionu.

Spotkanie w Wyszkowie zorganizowane przez Prawo i Sprawiedliwość odbyło się 18 czerwca 2020 r. w bibliotece miejskiej i przy zachowaniu względów bezpieczeństwa epidemicznego, zgromadziło ponad 30 osób. Poprowadził je przewodniczący struktur PiS Waldemar Sobczak. Minister cyfryzacji Marek Zagórski omówił dotychczasowe działania rządu oraz cel, jaki chcieliby osiągnąć – kontynuację dobrej zmiany, przezwyciężenie kryzysu związanego z epidemią i gospodarczego odbicia w przyszłości. Swoistą pieczęcią byłyby wybory 28 czerwca, w których walczący o reelekcję Prezydent RP Andrzej Duda gwarantowałby po wygranej dowspółpracę dla dobra Polski. Mówiąc o nieudanej próbie wyborów 11 czerwca, działaniach opozycji, ich agresywnego i konfrontacyjnego kandydata, co „sygnalizuje, że nie będzie dobrej współpracy” w razie wybrania Rafała Trzaskowskiego, minister cyfryzacji podkreślał konieczność mobilizacji i zagłosowania za kandydaturą Andrzeja Dudy. „Nasze wyzwanie – zmobilizować się. Powiedzieć Polakom, którzy są być może zmęczeni, patrzą i myślą, że skoro Prezydent Duda wygrywał, Prawo i Sprawiedliwość też, to i tu w tych wyborach tak będzie”. Nie wykluczał drugiej tury.
Minister Marek Zagórski skupił się nie tylko na ocenie opozycji, przedstawił sytuację związaną z epidemią, powołanie i działanie poszczególnych tarcz antykryzysowych wprowadzanych przez rząd i Prezydenta. Jak informował 280 tys. miejsc pracy zostało zamkniętych, a mniej niż 100 tys. osób straciło pracę. Gigantyczne pieniądze udało się zgromadzić, rozdysponować (oprócz Warszawy) i skierować do przedsiębiorców oraz firm. Wszystko po to, aby ochronić miejsca pracy: „Czy to się udało? Częściowo tak, a czy się uda – nie wiemy”. Dlatego tak ważne zdaniem ministra cyfryzacji jest, aby mieć sprawne państwo, rząd, sprawnie działające instytucje: „To, co mówi Pan Trzaskowski i opozycja nie gwarantuje nam tej sprawności, dlatego te wybory są tak ważne”. Przytoczył, jako przykład akcję celebrytów skierowaną, aby zdeprecjonować dokonania Prezydenta Andrzeja Dudy. Głupia i obraźliwa akcja z łamaniem długopisu wydającym z siebie słowo „Trzask”, co ma świadczyć o tym, że Prezydent jest tylko do podpisywania. Jak nieoczekiwanie podszedł do sytuacji Minister Zagórski – długopis jest narzędziem, który pozwala na rozwój i Polacy powinni mądrze go wykorzystać idąc do wyborów i dokonać właściwego wyboru stawiając krzyżyk przy nazwisku swojego kandydata.
W kolejnej części na temat działań opozycji mówił przewodniczący PiS -Waldemar Sobczak oraz zadawano pytania na przykład o ocenę postawy Jarosława Gowina, czy o powód 100-krotnego podniesienia norm dotyczących emisji pola elektromagnetycznego w Polsce. W odpowiedzi minister podkreślał, że technologia 5G jest bezpieczna dla zdrowia ludzi i jest to transfer danych wykorzystujący fale radiowe, kolejny etap przy rozwoju telefonii mobilnej. 5G nie różni się niczym od 4G, a daje dużo większe możliwości rozwoju. Mówił również o nowej aplikacji ProteGo Safe, dzięki której zyskujemy informację o możliwym kontakcie z osobą zainfekowaną koronawirusem. Aplikacja jest bezpłatna i dobrowolna. Pozwala na informowanie bez żadnej działalności ze strony osoby mającej telefon, ale po ewentualnym kontakcie z osobą zarażoną, mogą zgłosić się do służb sanitarnych.
Na zakończenie zachęcano zebranych do udziału w wyborach i czynnego włączenia się w informowanie innych, rodziny oraz znajomych. Minister Marek Zagórski zachęcając do mobilizacji miał też nadzieję, że jeśli „…wszyscy będą tacy mądrzy, aktywni, to może nie będzie potrzeby iść 12 lipca do
II tury wyborów”.

/KW/

367 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Most Świętojański symbolicznie otwarty

W czerwcu obchodzimy Noc Świętojańską i również w czerwcu władze miasta zadbały o to, żeby został otwarty most Świętojański w...

Zamknij