ggg ggg ggg ggg

Inauguracja sezonu z udziałem kilkuset motocykli na trasie z Radzymina do Marynina!!!

W ostatnią niedzielę kwietnia, tym razem w Radzyminie, odbyła się inauguracja tegorocznego sezonu motocyklowego, do udziału w której wszystkich posiadaczy stalowych rumaków oraz pasjonatów jednego śladu w każdym wieku, zaprosił ksiądz motocyklista Jarosław Wyszomierski z klubu motocyklowego „God’s Guards”.

Na zaproszenie odpowiedziało kilkuset motocyklistów z Radzymina, Wołomina, Legionowa, Wyszkowa i szeroko pojętych okolic. W ubiegłoniedzielne popołudnie, 26 kwietnia, na placu przed Kolegiatą Radzymińską, ku uciesze publiczności zaroiło się od wszelkiego rodzaju jednośladów.
Punktualnie o godzinie 15:00 rozpoczęła się okolicznościowa Msza Święta w intencji motocyklistów, podczas której na ścianie Kolegiaty, tuż pod witrażem z wizerunkiem ks. Ignacego Skorupki uroczyście umieszczono Ikonę Matki Boskiej Katyńskiej przekazaną przez motocyklistów z formacji: MotoCud, Rydwany Czasu i Rajdu Katyńskiego, którzy w 2014r. ze świętym wizerunkiem pielgrzymowali do miejsc martyrologii narodu polskiego na Wschodzie.
W nabożeństwie, podczas którego uroczystą asystę sprawowali policjanci z Legionowa, obok motocyklistów i honorowych gości – podopiecznych warszawskiego Domu Niewidomego Dziecka, (na rzecz których z inicjatywy dziekana radzymińskiego ks. prał. Stanisława Kucia przekazano całą ofiarę z tacy), wzięli udział również przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Radzymina Krzysztofem Chacińskim i przewodniczącym Rady Miejskiej Zbigniewem Jabłońskim wraz z wiceprzewodniczącą Elżbietą Wołynko. Wśród zgromadzonych nie zabrakło również mieszkańców miasta, w tym byłego burmistrza Zbigniewa Piotrowskiego.

 
Po wspólnej modlitwie i poświęceniu złożonych u stóp ołtarza kasków, oficjalna delegacja udała się pod obelisk upamiętniający motocyklistów biorących udział w pierwszym rajdzie szosowym na ziemiach polskich, który na początku XX w. odbył się na terenie powiatu radzymińskiego.
Następnie motocykliści na czele z ks. Jarosławem Wyszomierskim, eskortowani przez policję i strażaków OSP Radzymin, po uprzednim poświęceniu przez ks. prał. Stanisława Kucia udali się w drogę do Zajazdu Pauza w Maryninie pod Serockiem, gdzie przewidziano dalszą część imprezy.
Imponująca kolumna jednośladów wzbudzała zainteresowanie w każdej mijanej miejscowości od Radzymina przez Nieporęt, aż do okolic Serocka. W Maryninie wszyscy uczestnicy przejazdu napełnili swoje brzuchy pyszną grochówką, bigosem i kiełbasą z grilla, a następnie doskonale się bawili przy muzyce granej przez zespół „Echo”.
W imieniu organizatora serdecznie dziękujemy Uczestnikom oraz Tym Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak udanego otwarcia sezonu motocyklowego w Mieście Cudu nad Wisłą.
/opr. R.L./

2 254 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Andrzej Duda
ANDRZEJ DUDA odwiedził Pułtusk

25 kwietnia, już po raz drugi w tegorocznej kampanii wyborczej, Andrzej Duda- kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta RP...

Zamknij