ggg ggg

ANDRZEJ DUDA odwiedził Pułtusk

25 kwietnia, już po raz drugi w tegorocznej kampanii wyborczej, Andrzej Duda- kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta RP odwiedził Pułtusk. Tym razem wziął udział w Pikniku Patriotycznym oraz Obywatelskiej Konwencji Patriotycznej, które odbyły się w amfiteatrze Domu Polonii.

To był wymarzony dzień na piknik i na spotkanie z udziałem kandydata na Prezydenta RP Andrzej Duda. Przed wejściem do amfiteatru u podnóża Zamku Polonii na gości, a w szczególności tego najważniejszego – Andrzeja Dudę, czekali konno polscy husarzy. Impreza zorganizowana przez komitet wyborczy Andrzeja Dudy przyciągnęła wielu mieszkańców Pułtuska. Przybyło wiele delegacji z innych miast. Powiewały transparenty i chorągiewki w rękach uczestników. Nie zabrakło biało – czerwonych flag Polski. W trakcie Pikniku zaprezentowane zostały materiały filmowe, w których Polacy opowiadali, czym jest dla nich patriotyzm. Nie zabrakło także występów muzycznych i pieśni patriotycznych. Ryszard Makowski dzielnie zachęcał czekających uczestników Pikniku śpiewając: „Cała Polska śpiewa dziś, Duda, Duda… Prezydentem musi być, Duda, Duda”. Swoim śpiewem porywał Tolek Jabłoński, a gdy zabrzmiała piosenka „Nie lękajcie się” wtórowało mu wielu uczestników spotkania. Specjalnym gościem muzycznym był Jan Pietrzak, który dwukrotnie wykonał swój słynny utwór „Żeby Polska była Polską”. Finał imprezy należał jednak do Andrzeja Dudy, kandydata PiS na Prezydenta. W ponad 30-minutowym wystąpieniu zaprezentował on swoją wizję prezydentury dla Polski. Zapraszamy na stronę internetową naszej gazety: www. kurier-w.pl, gdzie zamieścimy fragmenty wypowiedzi.

„Po tym, co wysłuchaliśmy, po tym, co zobaczyłem, ciężko jest mi mówić. Słowa pieśni zaciskają gardło (… ) Jeżeli idziemy do Europy to powinniśmy tam nieść nasze wartości, które są Europie tak bardzo potrzebne. To jest zadanie każdego z nas, bo przecież jeździmy zagranicę, bo przecież dajemy świadectwo właśnie swojej kultury. To może i przede wszystkim zadanie polskich władz, Prezydenta Rzeczypospolitej. Dlatego Polsce potrzebna jest dzisiaj prezydentura aktywna, odważna, ale rozważna, po to właśnie, aby te wartości tam nieść. Ale zanim nasze wartości będą tam niesione, muszą najpierw tutaj u nas być krzewione i niestety bronione” – mówił podczas Pikniku Andrzej Duda.

Andrzej Duda

Polsce nie jest potrzebna żadna rewolucja. Polsce jest potrzebna zmiana władzy, po to, żeby ją – Polskę – można było naprawiać. – podsumowywał sytuację Polski i Polaków
W Pikniku Patriotycznym wzięło udział wielu polityków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości na czele z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim. Wśród gości znaleźli się ponadto: Jarosław Gowin, Adam Bielan, Mariusz Błaszczak, Piotr Gliński, Henryk Kowalczyk, Arkadiusz Czartoryski i Joachim Brudziński.
Były również osoby, które chciały uczestniczyć w spotkaniu i właśnie jedną z nich zapytaliśmy o ocenę całości. Swoją opinią podzielił się z nami Robert Gołaszewski (mieszkaniec Łochowa, radny Rady Miejskiej), która wraz z kolegami z Łochowa przybył na spotkanie z kandydatem na Prezydenta:

– Świetnie zorganizowana impreza o charakterze patriotycznym. Dopisało w zasadzie wszystko: zaproszeni goście, publiczność i wiosenna pogoda. Mamy nadzieję, że dzisiejszy Piknik to kolejny krok w drodze po zwycięstwo kandydata Zjednoczonej Prawicy – Andrzeja Dudy, który „dorósł „ dla Polski w odpowiednim czasie. Ma wszystkie atuty, jakie powinien mieć Prezydent RP – doświadczenie, wykształcenie, młodość, dynamikę i charyzmę. I przede wszystkim nie boi się ludzi.
Zapewne dużo osób i mieszkańców Pułtuska podzielało zdanie cytowanego powyżej Pana Roberta, gdyż z zaangażowaniem i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.
/J.Cz. + C.M./

Galeria zdjęć

2 557 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jeszcze nikt sam nie wygrał… i dlatego na was liczę

Setki mieszkańców Wyszkowa i powiatu wyszkowskiego oraz okolicznych miejscowości z nadzieją i ciekawością przybyło do Wyszkowa, aby na własne oczy...

Zamknij