ggg ggg

Inauguracja Programu Rodzina 500 plus

1 kwietnia 2016 r. burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski wraz z Jadwigą Mielcarz kierownikiem Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz dyrektorem Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury Arturem Lisem zaprosili rodziny z gminy Łochów na spotkanie, które w sposób uroczysty, ale przyjazny dla dzieci i rodziców, zachęcał do korzystania z programu pomocy Rodzina 500 plus.

_ABC4440

Spotkanie pod nazwą „Dwie Godziny Dla Rodziny” odbyło się 1 kwietnia 2016 r. i od godziny 15.00 w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie przy ul. 1 Maja 22 zapanował radosny rozgardiasz. Inauguracji Programu Rodzina 500 plus dokonał burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski wraz z Jadwigą Mielcarz kierownikiem OPS i dyrektorem Arturem Lisem. Program „Rodzina 500 plus” to pierwsze tak szerokie i uniwersalne wsparcie dla polskich rodzin i o tym m.in. mówił burmistrz Łochowa.
Uważamy, że spotkania pod nazwą „Dwie Godziny Dla Rodziny” było świetnym pomysłem łochowskiego samorządu, gdyż połączyło integrację rodzin we wspólnej zabawie z pomocą przy wypełnianiu wniosków.
Po uroczystym wstępie i wysłuchaniu kliku słów na temat programu pomocy dla rodzin w wychowaniu dzieci wszyscy obejrzeli przedstawienie interaktywne dla dzieci pt. „Kwoka”. Niezwykle barwne i radosne przedstawienie przygotował Teatr Złoty Dukat. Następne dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w konkursie plastycznym „Moja Rodzina”. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody niespodzianki i pamiątkowe dyplomy, ale najważniejszą sprawą stało się wspólne tworzenie i zabawa. W czasie konkursu plastycznego rodzice przy pomocy pracowników Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej mogli wypełnić wnioski ze zgłoszeniem o wsparcie w ramach programu.

Wnioski „Rodzina 500 plus” bez weryfikacji dochodu tj. na drugie i kolejne dziecko są przyjmowane w:

– Zespole Szkół w Gwizdałach
– Zespole Szkół w Ostrówku
– Zespole Szkół w Kamionnie
– Banku Spółdzielczym w Łochowie.

Wnioski składane na pierwsze i kolejne dziecko będą przyjmowane wyłącznie w budynku Urzędu Miejskiego w pok. nr 2.
W kwietniu w Urzędzie Miejskim w Łochowie wnioski można pobierać i składać w godzinach od 8:00 do 18:00.

Do południa w poniedziałek 4 kwietnia zostało złożonych ponad 250 wniosków.
/J.Cz./

 

Galeria Zdjęć

1 145 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
11. rocznica odejścia do Domu Ojca Papieża Jana Pawła II

Do tradycji weszły doroczne powiatowe uroczystości upamiętniające rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. W 2016r. obchody odbyły się w dniu...

Zamknij