ggg
ggg ggg

11. rocznica odejścia do Domu Ojca Papieża Jana Pawła II

Do tradycji weszły doroczne powiatowe uroczystości upamiętniające rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. W 2016r. obchody odbyły się w dniu 2 kwietnia w Brańszczyku.

DSCF2984

Organizatorami obchodów był starosta powiatu wyszkowskiego – Bogdan Pągowski, wójt Gminy Brańszczyk – Mieczysław Pękul oraz proboszcz Parafii Brańszczyk – ks. Paweł Stachecki.
Zapełnił się kościół pocztami sztandarowymi, gdyż udział w obchodach wzięły szkoły i organizacje z terenu powiatu i gminy Brańszczyk. Rozpoczęto o godz. 19.30 od prezentacji multimedialnej z uroczystości pożegnania Jana Pawła II w kwietniu 2005 r. Następnie zebranych w kościele p.w. Jana Chrzciciela w Brańszczyku przywitała i wprowadziła w przebieg uroczystości Maria Gajewska – dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu w Wyszkowie. O godz. 20.00 została odprawiona Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. dziekana dr kanonika Zdzisława Golana, kustosza Sanktuarium i proboszcza parafii Św. Idziego w Wyszkowie.
Kilka słów na temat obchodów i znaczenia ich dla społeczności wygłosił wójt gminy Brańszczyk Mieczysław Pękul. Wiele wzruszeń dostarczył również specjalny program słowno – muzyczny pt. „W hołdzie Janowi Pawłowi II” przygotowany przez młodzież Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku. Oprócz wspólnie wykonanej na początku pieśni „Barka” wysłuchano pieśni śpiewanych przez solistkę Chóru Akademickiego UKSW w Warszawie – Karolinę Kaczmarską.
Podziękowanie wygłoszone przez starostę Bogdana Pągowskiego zakończyło część obchodów odbywających się w kościele. Poczty sztandarowe poprowadziły uczestników na zewnątrz pod pomnik Papieża, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.
Była to niezapomniana i wzruszająca uroczystość świadcząca o nieprzemijającej pamięci całej społeczności o wielkim Człowieku, wielkim Polaku i wielkim Świętym – Janie Pawle II.
/J.Cz./

 

Galeria Zdjęć

1 325 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przygotowania do wypłaty świadczeń „Rodzina 500+” w Wyszkowie. Centrum dla Rodziny przy ulicy Kościuszki 54, 30 marca 2016(zdjęcia)

Zamknij