ggg ggg ggg ggg

I Sesja Rady Miasta Ząbki IX Kadencji

We wtorek, 7 maja w Publicznym Przedszkolu nr 3 „Skrzat”, odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miasta Ząbki kadencji 2024 – 2029, podczas której uroczyste ślubowanie złożyli nowo wybrani Radni oraz wybrana po raz drugi na Burmistrza Miasta Ząbki, Małgorzata Zyśk.

Postanowieniem nr 1993/2024 Komisarza Wyborczego w Warszawie III z dnia 25 kwietnia 2024 r. termin pierwszej sesji Rady Miasta Ząbki wyznaczono na dzień 7 maja 2024 r. na godzinę 17.30.
Dokładnie miesiąc po wyborach samorządowych, nowo wybrani Radni Rady Miasta Ząbki odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie.
Uroczyste ślubowanie złożyła także wybrana na kolejną kadencję Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzata Zyśk.
– Dziękuję bardzo Mieszkańcom za zaufanie i powierzenie mi stanowiska burmistrza na drugą kadencję. Obiecuję rzetelnie i sumiennie kontynuować służbę na rzecz wszystkich Mieszkańców i rozwoju miasta Ząbki – powiedziała tuż po zaprzysiężeniu Pani Burmistrz Małgorzata Zyśk.
Podczas posiedzenia inauguracyjnego radni wybrali Przewodniczącego Rady Miejskiej, którym został pan Wojciech Gut oraz Wiceprzewodniczących, którymi zostali: pani Marzena Toton i pani Edyta Kalata.
– Serdecznie dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyli mnie Radni, wybierając nas razem z Edytą Kalatą do pełnienia funkcji Wiceprzewodniczących Rady Miasta Ząbki. To bardzo zobowiązujące. Wspólnie będziemy pracowały na rzecz poprawy bytu wszystkich Mieszkańców naszego miasta – powiedziała nowo wybrana Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ząbki Marzena Toton.

Skład Rady Miasta Ząbki na kadencję 2024-2029 przedstawia się następująco:

Dąbrowska Zofia,
Dzierżyc Anna,
Gąsowska Monika,
Gut Wojciech,
Ignaczak Agnieszka,
Kaczyński Mariusz,
Kalata Edyta,
Kargul Daniel,
Małecki Jacek,
Miazga Anna,
Niewiadomski Adam,
Nowak Sławomir,
Pisarczyk Jarosław,
Popławska Urszula,
Sobiecki Mirosław,
Stachera Waldemar,
Szałkowski Piotr,
Szymczak Tomasz,
Świątkiewicz Robert,
Toton Marzena,
Wałachowski Artur.

Gratulujemy wszystkim radnym i wybranym członkom prezydium. Życzymy owocnej współpracy w działaniu na rzecz dobra mieszkańców Miasta Ząbki.


/opr. KW; źródło: UM Ząbki;
foto: B. Śladowski – UMZ/

124 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
I Sesja Rady Miejskiej w Serocku
w kadencji 2024-2029

W poniedziałek, 6 maja w sali widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, odbyła się I sesja Rady Miejskiej w...

Zamknij