ggg
ggg ggg

I Kongres Forum Gospodarczego Powiatu Wołomińskiego

17 lutego 2016 r. w Zielonce odbył się I Kongres Forum Gospodarczego Powiatu Wołomińskiego, które powstało z inicjatywy Starosty Wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego oraz przedstawicieli środowisk gospodarczych powiatu.

DSCF6487

Forum gospodarcze powstało w styczniu br. i zrzesza łącznie 40 samorządowców oraz przedsiębiorców z powiatu wołomińskiego. W I kongresie, który odbyło się w Zielonce w Hotelu „U Pietrzaków” uczestniczyło ponad 150 osób.
W spotkaniu wzięli udział m.in.: marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, prezes Fundacji Polskiego Kongresu Gospodarczego – Waldemar Pawlak, prezes Polsko-Armeńskiej Izby Gospodarczej – Maciej Bohosiewicz, wiceprezes Polsko-Armeńskiej Izby Gospodarczej – Hakob Baghdasaryan, zastępca Dyrektora ds. Zarządzania Drogami i Mostami GDDKiA o. Warszawa – Leszek Sekulski, przedstawicielka Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego MEN – Monika Fibich, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie – Zbigniew Ostrowski, zastępca dyrektora ds. technicznych Polskiej Spółki Gazownictwa o. Warszawa – Mariusz Gilarski, członek zarządu Kolei Mazowieckich – Dariusz Grajda. Wynikami badań podzielił się dr Robert Pawlak z Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych Instytutu Filozofii i Socjologii Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, a wiceprezes Grupy Momentum Krzysztof Hillar zaprezentował skrócony kurs budowania własnej marki. Istotnymi informacjami dla powiatu i regionu podzielili się z zebranymi: dyrektorzy PGE Rejonu Wyszków, Legionowo i Mińsk Maz., kierownik Wydziału Przyłączania i Rozwoju PGE Dystrybucja o. Warszawa Marek Brodziak oraz inni goście. Na Kongres przybyli także burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu wołomińskiego oraz przedsiębiorcy reprezentujący Wołomiński Klub Biznesu, Izbę Gospodarczą Powiatu Wołomińskiego, Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości oraz Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury.
Gości przywitał starosta Kazimierz Rakowski:
– Naszemu spotkaniu przyświeca jedna idea – mamy poznać siebie nawzajem i nauczyć się ze sobą współpracować na niwie społeczno-gospodarczej. Formuła kongresu zrodziła się w ubiegłym roku. Okazało się, że potrzeba nam takiej organizacji jak Forum Gospodarcze. Cieszę się, że włączyli się w to moi koledzy samorządowcy, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu wołomińskiego. Nasz powiat ma ogromny potencjał gospodarczy. Wierzę w to, że będziemy tworzyć takie warunki, aby jak najszybciej mogły się rozwijać małe i średnie przedsiębiorstwa. O duże również będziemy dbać. Jestem przekonany, że stworzymy dobry klimat dla lokalnego biznesu”.
Wspomniał jak i kiedy narodził się ten pomysł. Jak się okazało wszystko zaczęło się od spotkania zorganizowanego przez Krzysztofa Chacińskiego, burmistrza Radzymina, po którym wiele osób dostrzegło potrzebę organizacji szerszej formuły, która będzie działała na rzecz rozwoju powiatu.
Następnie głos zabrał współgospodarz kongresu, przewodniczący Forum Gospodarczego Powiatu Wołomińskiego Tadeusz Redyk:
– „Nasze Forum jest otwarte. Zapraszamy osoby, które chcą się podzielić swoim doświadczeniem. Będziemy wspierać starostę w jego działaniach i kreować nowe inicjatywy. Chcielibyśmy też pracować nad lepszym wizerunkiem powiatu”.
Złożył podziękowania za chęć i odwagę wykazaną przez starostę Rakowskiego, bo to pozwoliło na urzeczywistnienie tego pomysłu.
Gość honorowy, marszałek województwa Adam Struzik przytoczył wiele wskaźników mówiących o kondycji Mazowsza, ale i możliwościach, efektach i możliwościach Regionalnego Programu Operacyjnego o Polityce Spójności. Zadeklarował pomoc dla nowej inicjatywy.
– „Tutaj jest duży potencjał i ogromna determinacja w dążeniu do rozwoju. Przedsiębiorczości można pomóc, potrzebne jest jednak wsparcie samorządów lokalnych. Dlatego podstawowym celem takiego Forum jest wspólne myślenie i zgodne dążenie do wytyczonego celu. Potrzebna, więc jest współpraca wszystkich samorządów” – mówił Pan Marszałek.

 

Galeria Zdjęć

1 976 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wołomińscy radni za skierowaniem zawiadomień do Prokuratury, CBA, RIO i Urzędu Zamówień Publicznych!!!

W ubiegłoponiedziałkowy wieczór, 22 lutego odbyła się zwołana na wniosek 7 radnych nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Wołominie, podczas której...

Zamknij