ggg ggg ggg

I Bieg Flagi w Łochowie

I Bieg Flagi w Łochowie przyciągnął niespodziewanie dużą liczbę uczestników, pomimo odstraszającego porywistego wiatru na starcie stanęło 295 osób.

Łochowska Grupa Biegowa z Panią Prezes Teresą Węgrzyn na czele zorganizowała nie tylko bieg, ale wspaniały piknik rodzinny z pompowanymi zjeżdżalniami oraz wieloma innymi atrakcjami. W organizacji atrakcji dla najmłodszych pomogła firma Lecimy w Kulki, która od lat zajmuje się animacją imprez okolicznościowych dla dzieci i zadbała o to, by najmłodsi się nie nudzili.
Niestety, pogoda nie pozwoliła zorganizować zabaw na otwartej przestrzeni i część imprezy trzeba było przenieść na halę sportową.
Natomiast same biegi odbyły się zgodnie z planem. Dwa pierwsze biegi na dystansie 100 i 400 metrów były skierowane do dzieci. Linię startu przekroczyło, aż 106 młodych biegaczy. Na twarzach dzieci malowała się duma i radość, kiedy po przekroczeniu mety każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Kolejny był bieg rodzinny na dystansie 2 km, w którym wystartowało 62 uczestników. Bieg zamykali członkowie grupy wraz z zaproszonymi gośćmi niosący ogromną 20 metrową flagę. To był niesamowity widok, kiedy ulicami miasta sunęła biało-czerwona flaga niesiona niekiedy przez osoby, dla których był to pierwszy bieg od lat.
Bieg główny wystartował po 18:15 na linii startu stawiło się 77 osób, które pokonały dość trudną przełajową trasę. Bieg ukończył jako pierwszy Łukasz Żuk, pokonując trasę w czasie 16 min 35 sekund.
Ostatnia 27 osobowa grupa wystartowała w marszu Nordic Walking.
Dla każdego z uczestników czekał pakiet startowy, w którym znalazły się serki od firmy Hochland, wyjątkowa herbata od naszej lokalnej firmy TenSmak, oraz w pakietach dla dzieci książeczki od Sklepu Papierniczego ,,Anika”.
Każdy z uczestników biegu dostał pamiątkowy medal, a zwycięzcy – piękne puchary. Dodatkowo były rozlosowane nagrody ufundowane przez członków grupy oraz książki od Nadleśnictwa Łochów. Nagród było na tyle dużo, że większa część uczestników wróciła do domu z większym lub mniejszym upominkiem.
Po biegach na uczestników czekał wspaniały poczęstunek: pizza, bigos, słodkie przekąski i kanapki ze swojskim smalcem. Widać było, że poczęstunek smakował wszystkim, jednak królową okazała się pizza z Pizzerii No1 w Łochowie, nic dziwnego, bo to najlepsza pizza w mieście.
W zorganizowaniu imprezy pomogli współorganizatorzy: Gmina Łochów i MiGOK w Łochowie.
Gmina Łochów ufundowała przepiękne puchary i część medali w ramach obchodów 50-lecia miasta Łochowa oraz pomogła w zabezpieczeniu trasy w pomoc medyczną. Natomiast MiGOK zorganizował koncert zespołu WSB oraz zadbał o nagłośnienie imprezy.
Łochowska Grupa Biegowa bardzo dziękuje współorganizatorom i wszystkim sponsorom za współpracę i pomoc przy organizacji biegu.
Bieg Flagi będzie wydarzeniem cyklicznym w naszym mieście, więc już teraz zapraszamy na kolejne edycje biegu.
/Info/

https://www.youtube.com/watch?v=I_SOI6lHHaw

2 312 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kronika kryminalna KPP w Wołominie

KRONIKA KRYMINALNA KPP Wołomin od 29.04.2019 do 05.05.2019 PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE Rozboje WOŁOMIN, 04.05.2019 Adrian W. powiadomił, iż kiedy wracał do...

Zamknij