ggg ggg

Huczny jubileusz Koła Emerytów ze Starych Załubic!

Dziesięć lat minęło jak jeden dzień – te słowa mogą zaśpiewać członkowie Koła Emerytów nr 3 PZERiI w Starych Załubicach, którzy w sobotę, 22 lutego 2020 r. w Pensjonacie u Zychów świętowali okrągły jubileusz istnienia tej prężnie działającej organizacji.

Było to wyjątkowe spotkanie, podczas którego był czas zarówno na wyśmienitą zabawę, jak i wspomnienia.
Seniorzy z północnej części gminy Radzymin wraz z zaproszonymi gośćmi mogli usłyszeć o historii oraz bogatej i różnorodnej na przestrzeni lat działalności Koła Emerytów nr 3 w Starych Załubicach, które założone zostało dn. 1 marca 2010 roku.
Inicjatorem powstania Koła w Załubicach był ówczesny przewodniczący Koła nr 1 PZERiI w Radzyminie pan Janusz Rasiński. Na pierwsze spotkanie, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Starych Załubicach przybyło 8 osób, spośród których został wybrany pierwszy Zarząd w składzie: przewodnicząca Bożena Szczepaniak, sekretarz Mirosława Szcześniak, skarbnik Elżbieta Kowal. Początki wydawały się być trudne, lecz przy wsparciu ówczesnych radnych: Krystyny Pałaszewskiej i Zbigniewa Jabłońskiego oraz obecnej sołtys Starych Załubic Eweliny Jakubik, okazały się nie być aż takie straszne. Z miesiąca na miesiąc członków przybywało, a dzięki wsparciu miejscowej jednostki OSP na czele z prezesem dh Andrzejem Siarną, nasi seniorzy otrzymali stałe miejsce na swoje spotkania w załubickiej strażnicy.
Członkowie Koła, obok tradycyjnych spotkań „przy herbatce”, szybko rozwinęli swoją aktywność na inne obszary i na przestrzeni lat uczestniczyli m.in. w wielu wycieczkach krajowych i zagranicznych. Spotykali się na rozmaitych wydarzeniach kulturalnych, jak również brali czynny udział w zajęciach rehabilitacyjnych. Mało tego, udowodnili lokalnej społeczności, że okolice, w których mieszkają, nie są im obojętne, dlatego postanowili włączyć się we współorganizowanie szeregu imprez i wydarzeń odbywających się w Starych Załubicach, m.in. festynu z okazji Dnia Dziecka czy znanego już w całym powiecie Święta Ziemniaka, podczas którego kolejki do smażonych przez emerytki placków, zdawały się nie mieć końca.
Lata mijały, a wraz z nimi wzrastała liczba nowych członków, został wyłoniony nowy Zarząd Koła w osobach: wiceprzewodnicząca Wiesława Wisniewska, skarbnik Marianna Pyśkiewicz oraz członkowie Magdalena Głód, Teresa Balcer, Elżbieta Stylińska i Wanda Draus. (Jedyne, co się nie zmieniło to przewodnicząca Koła nr 3 – Bożena Szczepaniak, która tę odpowiedzialną funkcję sprawuje nieprzerwanie już całą dekadę, oddając serce sprawom organizacji i wciąż dbając o jej rozwój).
Obchodzony w przedostatnią sobotę lutego jubileusz 10-lecia istnienia Koła Emerytów nr 3, zainaugurowany został pięknym występem tanecznym, w wykonaniu Kacpra Paterka wraz z partnerką Zuzanną Nowak.
Utalentowany duet młodych tancerzy, wprowadził wszystkich gości w klimat balu. Następnie kilka słów przewodniczącej, historia Koła odczytana przez zastępcę, a potem długa kolejka gości, by złożyć życzenia sprawiła, że niejednemu emerytowi zakręciła się łezka w oku. W kierunku jubilatów popłynęły ciepłe słowa ze strony: Zarządu Powiatu Wołomińskiego reprezentowanego przez Pawła Dąbrowskiego i naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Hannę Skrzypczak, wiceburmistrza Radzymina Krzysztofa Dobrzynieckiego, wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Radzyminie: Izabeli Paciorek i Wiesława Solarza, radnych: Eweliny Kostrzewy, Katarzyny Stokowskiej i Zbigniewa Jabłońskiego, dyrekcji Szkoły Podstawowej w Starych Załubicach –Magdaleny Sycik i Bartłomieja Tomczyka, a także prezesa OSP St. Załubice dh Andrzeja Siarny oraz Zarządów Kół i Stowarzyszeń z Radzymina, Słupna, Nadmy. (W tym miejscu, wspomnieć należy również o miłych gościach, reprezentujących zaprzyjaźnione z Kołem cukiernie i firmy oraz przyjaciołach, którzy niejednokrotnie wspierali działania naszych seniorów).

Na zakończenie oficjalnej części uroczystości odczytane zostały listy gratulacyjne nadesłane z Zarządu Głównego i Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.
Następnie przyszedł czas na zabawę, do której przygrywał zespół Explozja. W przerwie pomiędzy tańcami każdy mógł skosztować przepysznego tortu, jaki zafundowała jubilatom Cukiernia Maciejewscy.
Zabawa trwała do późnego wieczora i stojąc z boku, patrząc na naszych seniorów, aż chciało się zaśpiewać „wesołe jest życie staruszka”.
Wszystkim Członkom, Zarządowi i Przewodniczącej Koła nr 3 PZERiI w Starych Załubicach przesyłamy moc serdeczności z okazji jubileuszu i życzymy wielu, kolejnych wesołych i wartych zapamiętania lat, a także samych sukcesów w dalszej działalności!

/Ewelina Jakubik, RL; foto: Koło Emerytów nr 3/

148 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzie radzi sobie doskonale!

W roku jubileuszu 55-lecia istnienia jednostki, strażacy OSP Ruda mają powody do dumy. Zachwyt budzi wyremontowany wóz gaśniczy, coraz lepsze...

Zamknij