ggg ggg

Hołd dla kapłana niezłomnego – ks. Sylwestra Zycha

W ubiegłą sobotę, 11 lipca o godz. 18:00 w Bazylice Św. Trójcy w Kobyłce, została odprawiona Msza Święta w intencji niezłomnego ks. Sylwestra Zycha, w 31. rocznicę jego śmierci.

Msza Święta została odprawiona przez dziekana kobyłkowskiego ks. prałata Jana Andrzejewskiego oraz ks. Andrzeja Rusinowskiego.
W imieniu Wicepremiera i Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina, przemówienie okolicznościowe wygłosił Ryszard Madziar – Szef Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Następnie głos zabrał wicestarosta wołomiński Robert Szydlik.
Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy przemaszerowali na cmentarz parafialny, aby złożyć kwiaty na grobie ks. Sylwestra Zycha i oddać hołd kapłanowi niezłomnemu.
W tej części uroczystości przemówienia okolicznościowe wygłosili: siostra ks. Sylwestra Zycha oraz Hanna Skrzypczak – naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury w Starostwie Powiatowym w Wołominie, a także przedstawiciel NSZZ Solidarność. Po przemówieniach nastąpiła ceremonia złożenia kwiatów na grobie ks. Sylwestra Zycha.
Cześć Jego Pamięci!

/opr. KW, źródło:
powiat wołomiński/

179 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wotum zaufania i absolutorium dla wójta Pawła Kownackiego

W czwartek, 2 lipca br. odbyła się dwudziesta pierwsza sesja Rady Gminy Wieliszew, podczas której trzynastu uczestniczących w obradach radnych...

Zamknij