ggg ggg ggg

Gmina Wieliszew nosi maseczki

W przeciągu dwóch ostatnich tygodni do mieszkańców gminy Wieliszew trafiło kilka tysięcy maseczek ochronnych. Było to możliwe dzięki doskonałej współpracy władz samorządowych gminy Wieliszew z wolontariuszami – kilkudziesięcioosobową grupą wspaniałych mieszkanek i mieszkańców gminy, którzy zajęli się ich szyciem. W akcję rozdawania maseczek osobiście włączył się wójt Paweł Kownacki.

Choć obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej wprowadzono dopiero od czwartku, 16 kwietnia gmina Wieliszew była przygotowana na ten moment znacznie wcześniej.
Rozdawanie mieszkańcom maseczek ochronnych rozpoczęło się już w poniedziałek, 6 kwietnia, kiedy to za pośrednictwem specjalnego okienka w Urzędzie Gminy Wieliszew wydano ich ponad 800.
W akcję dystrybuowania maseczek na terenie gminy zaangażowali się wolontariusze, radni, sołtysi a nawet sam wójt Paweł Kownacki. W czwartek, 9 kwietnia gospodarz gminy Wieliszew odwiedził sołectwa: Kałuszyn, Olszewnicę Nową, Krubin, Komornicę i Janówek Pierwszy, gdzie przy zachowaniu rygorów bezpieczeństwa rozdał ponad 800 maseczek.
Z kolei, w Wielki Piątek 10 kwietnia, wójt Paweł Kownacki obecny był w Poddębiu, Michałowie-Reginowie, Łajskach a także w kilku miejscach w Wieliszewie, przekazując mieszkańcom łącznie ponad tysiąc maseczek.
Jednocześnie akcja wydawania maseczek prowadzona była w Urzędzie Gminy Wieliszew, gdzie można się było po nie zgłaszać również po Świętach Wielkanocnych.
– Wolontariusze szyli maseczki nawet w okresie świątecznym. Brawo! Praktycznie w każdej miejscowości naszej gminy pracują maszyny do szycia. Dziękuję nieustająco dziesiątkom wolontariuszy, którzy szyją, prasują, roznoszą i koordynują społeczną część akcji #GminaWieliszewnosimaseczki – informował wójt Paweł Kownacki, wyrażając wdzięczność wszystkim cichym Bohaterom walki o nasze zdrowie – wspaniałym mieszkankom i mieszkańcom gminy Wieliszew.
Warto w tym miejscu nadmienić, iż w ramach akcji każdy zainteresowany mieszkaniec mógł otrzymać dwie maseczki wielokrotnego użytku. W przypadku większego zapotrzebowania należało skontaktować się z Urzędem Gminy Wieliszew.
Co istotne, osoby starsze, niepełnosprawne, znajdujące się w grupie ryzyka albo mające trudności w przemieszczaniu mogą liczyć na dostarczenie maseczek do domu po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby w wieliszewskim urzędzie (pod nr tel. 22 782 27 32, 505464212 lub mailowo na adres gmina@wieliszew.pl).
Brawo Wieliszew!
/opr. rl, źródło: Gmina Wieliszew/

1 745 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
DPS „Dom z Sercem” w Komorowie radzi sobie dobrze, ale każda pomoc „z serca” będzie wielkim szczęściem dla jego mieszkańców

O sytuacji i potrzebach DPS „Dom z Sercem” w Komorowie rozmawiamy z Prezesem Fundacji Dom z Sercem Pawłem Radomskim. Placówka...

Zamknij