ggg ggg
ggg ggg

Gala Noworoczna Ogniska Muzycznego i Kół Zainteresowań

23 stycznia w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie, odbyła się Gala Noworoczna Ogniska Muzycznego i Kół Zainteresowań, czyli podsumowanie półrocznego działania prężnie rozwijających się grup artystycznych.

Tegoroczna Gala rozpoczęła się punktualnie o 18:00. Na samym początku swój występ miały grupy taneczne. Jako pierwsi wystąpili najmłodsi uczestnicy w MiGOK, Mix Dance czyli taniec pod przewodnictwem instruktora, Pana Łukasza Cacko. Publiczność dopingowała od samego początku najmłodsze pociechy, które tanecznym krokiem rozpoczęły Galę. Kolejna grupa, Studio Next Level, pod przewodnictwem instruktora Rafała Snopczyńskiego zaprezentowała bardzo dobrze wyuczony układ choreograficzny. Oklaski nie miały końca, a łochowska publiczność mogła z dumą podziwiać pasję młodych uczniów.
Jako kolejne, wystąpiły grupy wokalne pod przewodnictwem Pauliny Gocałek. Mogliśmy usłyszeć znane kolędy w wykonaniu młodych uczestników gali, nie zabrakło również międzynarodowego akcentu, piękne wykonanie utworu „Jingle Bells” wprawiło w osłupienie łochowską publikę.
Kolejne dwie grupy, to już fortepian. Instruktorzy Pani Nadzieja Bajda oraz Pan Tomasz Ostaszewski, mogli być ogromnie dumni ze swoich podopiecznych. Rozprzestrzeniające się na sali dźwięki fortepianu, wprowadziły wszystkich zgromadzonych w swoiście nostalgiczny nastrój. Publiczność była pełna podziwu.
Ostatnią, ale najbardziej liczną grupą byli gitarzyści. Zajęcia prowadzi Pan Radosław Świderski, który bacznie obserwował, jak młodzi adepci idealnie trafiają w odpowiednie struny.
Oprócz występów na scenie, swoje prace artystyczne zaprezentowały osoby z zajęć ceramicznych, które z dumą prezentował opiekun grupy, Pan Roman Kuzelyak wraz z grupą plastyczną i opiekunem Panią Katarzyną Balą.
Od początku Gali, swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz miasta Łochów, Pan Robert Gołaszewski. Bacznie przyglądał się całemu wydarzeniu wraz z siedzącym obok Dyrektorem MiGOK, Panem Arturem Lisem.
Jak co roku Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie z dumą mógł przedstawić całą półroczną pracę Ognisk Muzycznych i licznych Kół Zainteresowań. Mamy nadzieję, że przy kolejnej Gali łochowska scena będzie równie liczna, ponieważ zainteresowanie muzyczne ciągle rośnie w siłę.
/Daniel Strąk/

701 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bezpieczne Ferie w Szkole Podstawowej w Glinie

W związku ze zbliżającymi się feriami w dniu 17 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w...

Zamknij