ggg ggg

Festiwal w Wyszkowie

W dniach 15-16 kwietnia odbyły się kwalifikacje piosenkarzy, którzy nadesłali swoje zgłoszenia do XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60. i 70. pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”, który odbędzie się 11 czerwca br. w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

Z nadesłanych 104 zgłoszeń jurorzy w składzie: Krzysztof Heering (wykładowca, docent Akademii Muzycznej w Warszawie), Aleksander Nowacki (lider zespołu Homo Homini, kompozytor, aranżer, realizator i producent muzyki rozrywkowej, skarbnik SAWP), Ryszard Poznakowski (kompozytor, założyciel i lider legendarnego zespołu Trubadurzy, Prezes Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP) oraz Ryszard Wolański (dziennikarz, konferansjer i producent muzyczny TVP) ocenili 79 podmiotów muzycznych (pozostałe były niezgodne z regulaminem festiwalu). W efekcie dwudniowych przesłuchań 261 utworów, jurorzy zakwalifikowali 22 podmioty muzyczne, wśród których jest 4 piosenkarzy, 2 zespoły, 2 duety i 14 piosenkarek. Zakwalifikowani piosenkarze pochodzą z różnych miejscowości. Do Wyszkowa przyjadą z Warszawy, Pułtuska, Płocka, Koszalina, Opola, Jasła, Krakowa i Poznania, ale również z mniejszych miejscowości.
Tegoroczne kwalifikacje przyniosły dodatkową niespodziankę, bowiem zgłoszenie swoje przysłał wykonawca, który osiemnaście lat temu śpiewał na festiwalu w Wyszkowie i zdobył wówczas drugą nagrodę, a obecnie już od paru lat jest znanym polskim piosenkarzem m.in. występował w Opolu, gdzie zdobył drugie miejsce oraz już koncertuje np. mogliśmy go słuchać na Sylwestrze w Zakopanem. W tym roku ponownie wystąpi na festiwalu w Wyszkowie.
Gwiazdą muzyczną festiwalu będzie Aleksander Nowacki lider i założyciel zespołu Homo Homini, który zaśpiewa swoje ponadczasowe przeboje.
Jurorami festiwalu będą jurorzy obecni na kwalifikacjach oraz Marek Gaszyński (dziennikarz i prezenter muzyczny, autor tekstów piosenek oraz książek) i Paweł Sztompke (muzykolog, dziennikarz Polskiego Radia i konferansjer), który wraz z Ryszardem Wolańskim poprowadzą tegoroczny festiwal.
Na widowni zgodnie z tradycją zasiądą znakomici polscy sportowcy i ludzie kultury.
Realizatorami muzycznymi festiwalu będą Roman Jastrzębski i dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Kultury Mariusz Kowalski, który jest także współorganizatorem festiwalu.
Gościem tegorocznego festiwalu będzie Alicja Maria Szemplińska wraz z rodzicami. Młoda piosenkarka z Ciechanowa trzykrotnie startowała w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki lat 60. i 70. w Wyszkowie zdobywając łącznie
9 nagród. W ubiegłym roku wygrała Voice of Poland, a w tym roku ogólnopolski finał Szansy na Sukces i będzie reprezentować Polskę na Festiwalu Eurowizji w Rotterdamie, który z powodu pandemii koronawirusa został przełożony na rok przyszły.
Kilkanaście nagród przyzna
6 komisji – jurorów, burmistrza Wyszkowa, starosty powiatu wyszkowskiego, sportowców, organizatorów i publiczności. Wśród nich będą nagrody ufundowane przez Burmistrza Wyszkowa, Starostę powiatu wyszkowskiego, MKiDN, ZAiKS, SAWP oraz wójtów gmin naszego powiatu, ale również spoza niego.
W tym samym dniu 11 czerwca br. odbędzie się spotkanie artystyczne, które w obecności akustyków i przy pomocy jurorów będzie bezpośrednio przygotowywać piosenkarzy do festiwalu.
Organizator festiwalu, prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski zapewnia, że tegoroczny festiwal tradycyjnie będzie stał na wysokim poziomie i zaprasza do jego obejrzenia 11 czerwca br. – jak zawsze w Boże Ciało, w godz. 16:45 – 20:30, w przepięknym Wyszkowskim Ośrodku Kultury ”Hutnik”.
W przypadku, gdy zarządzenia rządowe odnośnie organizowania imprez masowych zostaną zmienione to festiwal odbędzie się w planowanym terminie, czyli
11 czerwca, a jeśli obostrzenia zostaną utrzymane to festiwal odbędzie się 05 września br. zgodnie z aktualnymi zarządzeniami rządowymi nawet bez udziału publiczności.

/Andrzej Rębowski/

259 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Plan przetrwania dla jednostek samorządu gminy Wyszków

Plan przetrwania – oszczędności czynione i planowane w administracji samorządowej Gminy Wyszków w związku ze skutkami gospodarczymi i społecznymi pandemii...

Zamknij