ggg ggg
ggg ggg

Elżbieta Jeleń – dyrektor radzymińskiej „Stalowej Jedynki” w gronie osób odznaczonych przez Prezydenta RP

W ubiegły piątek, 1 marca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, miała miejsce podniosła uroczystość nadania odznaczeń państwowych, w związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Podczas uroczystości, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej p. Andrzej Duda wręczył odznaczenia uczestnikom tamtych wydarzeń oraz osobom upowszechniającym wiedzę o dziejach antykomunistycznego podziemia i pielęgnującym pamięć o Żołnierzach Niezłomnych, którzy walczyli do końca przeciwko sowietyzacji Polski po zakończeniu II wojny światowej.
Z radością pragniemy poinformować, że w zaszczytnym gronie osób uhonorowanych przez Prezydenta RP wysokimi odznaczeniami państwowymi znalazła się p. Elżbieta Jeleń – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie.
Pani Elżbieta Jeleń odznaczona została Srebrnym Krzyżem Zasługi w uznaniu zasług „w działalności na rzecz upamiętniania historii Polski, za propagowanie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych”.
Odbierając odznaczenie z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy, dyrektor radzymińskiej „Stalowej Jedynki” podkreśliła, że przyjmuje je w imieniu nauczycieli, uczniów i rodziców kierowanej przez siebie szkoły.
– Dzięki doskonałej współpracy między rodzicami, uczniami, gronem pedagogicznym i lokalnym środowiskiem z sukcesami realizujemy stawiane przed szkołą cele, jakimi jest przygotowanie młodego pokolenia do odpowiedzialności za Ojczyznę i historyczną prawdę. To dzięki ich zaangażowaniu, wytężonej pracy, realizacji wielu inicjatyw, projektów i konkursów nasza radzymińska Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka, słynie z patriotycznego wychowania i kształcenia młodzieży. A słynie, jak można sądzić po odznaczeniu nie tylko w Radzyminie, ale już w całym kraju – dodała z uśmiechem p. Elżbieta Jeleń serdecznie i gorąco dziękując za przyznane wyróżnienie.
W imieniu redakcji „Kuriera W” gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
/R.L.; foto: G. Jeleń/

2 543 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spotkanie z Ministrem Środowiska Henrykiem Kowalczykiem –

W dniu 27.02.2019 r. o godz. 11.30 na sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się...

Zamknij