ggg ggg ggg

„Dzień Ziemniaka Równe-2021 #SzczepimySię z KGW”

W niedzielę, 19 września 2021 roku o godz. 14.00 w miejscowości Równe gm. Strachówka, już po raz jedenasty, na placu przed miejscową strażnicą OSP odbył się Festyn rodzinny „Dzień Ziemniaka Równe-2021 #SzczepimySię z KGW”.

Imprezę zaszczycili swą obecnością min.: proboszcz parafii Sulejów- ks. prałat Józef Rutkowski, Kierownik Powiatowego Biura ARiMR w Wołominie p. Mariusz Stępnik, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Wołominie p. Igor Sulich, radna Powiatu Wołomińskiego p. Magdalena Suchenek, Wójt Gminy Strachówka p. Piotr Orzechowski, Radni, Sołtysi Gminy Strachówka oraz gmin ościennych, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Strachówki p. Krystyna Ołdak, Przewodnicząca KGW Borucza p. Monika Sasin, Naczelnik OSP Strachówka dh Sylwester Ołdak, Prezes OSP Równe dh Piotr Wronka wraz z druhnami, druhami oraz członkami MDP, członkinie KGW Równe, Rada Sołecka Równe oraz licznie przybyli mieszkańcy z terenu Gminy Strachówka i powiatu wołomińskiego.
Oficjalnego otwarcia i powitania gości festynu ziemniaczanego dokonała gospodyni tego terenu Sołtys, jednocześnie Przewodnicząca KGW Równe p. Hanna Wronka. W swoim wystąpieniu poinformowała, że tegoroczny festyn rodzinny odbywa się w ramach Narodowego Programu Szczepień #SzczepimySię z KGW. A także przekazała informację, że KGW Równe dnia 2 września 2021 r. podpisało umowę w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego w Wołominie na realizację zadania publicznego pt. „Zwiększenie aktywności gospodyń wiejskich w środowisku lokalnym poprzez zorganizowanie przedsięwzięcia „Dzień Ziemniaka” w Równem w kwocie 4 900,00zł na wykonanie stolików z ławeczkami, które zostały zaprezentowane w trakcie trwania festynu oraz będą służyć do dalszych działań dla społeczności lokalnej.
Kolejnymi atrakcjami niedzielnego popołudnia były konkursy ziemniaczane. W konkursie ziemniaczanym „Na najdłuższą obierkę” nagrody otrzymały: Barbara Białek, Celina Kalinowska, Wiesława Kowalczyk, Jadwiga Wronka, Irena Białek, Krystyna Paczkowska, Marianna Bacławska. Panie wykazały się ogromnymi zdolnościami obierania ziemniaków, że ciężko było wyłonić zwycięzcę. W konkursie „Skoki w workach” I miejsce zajął p. Piotr Orzechowski Wójt Gminy Strachówka, a na podium znaleźli się także Marek Skowerski i Karol Kalinowski. W konkursie „Zbieranie ziemniaków na czas” w kategorii chłopców zwyciężył Jakub Sobczyk oraz w tym samym konkursie w kategorii dziewcząt wygrała Justyna Wojciechowka. Konkurs „Rzut ziemniakiem do wiaderka” dla dzieci w kategorii chłopców z największą ilością rzuconych ziemniaków zwyciężył Sebastian Skowerski.
Nagrody dla uczestników konkursów ziemniaczanych ufundowała Gmina Strachówka.
W trakcie trwania festynu można było skorzystać z Mobilnego Punktu Szczepień przeciw COVID-19. W punkcie szczepień zlokalizowanym w Strażackim Internetowym Klubie „Pod Św. Florianem”, w godz. od 12 00 do 17 00, personel medyczny Centrum Medyczno-Diagnostycznego w Siedlcach/Przychodnia w Strachówce zaszczepił 30 osób. Dla wszystkich osób zaszczepionych, KGW Równe przygotowało specjalne upominki. Każdy z zaszczepionych otrzymał notes i długopis z napisem „SzczepimySię z KGW”. Punkt szczepień zabezpieczali policjanci z Komisariatu Policji w Jadowie. Dodatkowo można było się spisać w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. O ekspozycję i degustację potraw lokalnych zadbały członkinie KGW Równe. Przygotowały pierogi z nadzieniem z sera oraz chlebek ze smalcem i ogórkiem. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, gdzie pod okiem strażaków-ratowników dzieci ćwiczyły pomoc poszkodowanym w różnych sytuacjach. Dostępna była prezentacja sprzętu ratowniczego oraz wozów strażackich, w których można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji m.in. dmuchańców, waty cukrowej, popcornu, lodów oraz zabaw z animatorem. Ogromnym zainteresowaniem ciszyło się mini ZOO z Rozalina. Dzieci mogły pogłaskać i nakarmić alpaki. O strefę gastronomiczną w postaci grilla zadbał Miodzio Bar z Tłuszcza. Po wszystkich atrakcjach uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnego biesiadowania przy muzyce zespołu STARTER.
Patronat honorowym nad imprezą objął Starosta Wołomiński Adam Lubiak. Współorganizatorami byli Gmina Strachówka, Samorząd Województwa Mazowieckiego. Partnerzy to: Centrum Medyczno-Diagnostyczne w Siedlcach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Równem. Patronat medialny nad imprezą objęli: TVP 3 Warszawa, Radio Fama, Wieści Podwarszawskie, Kurier W, Wiadomości pw., Goniec Tłuszczański.
Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach festynu Narodowego Programu Szczepień #SzczepimySię z KGW. Jego organizacja była możliwa dzięki pozyskaniu przez KGW Równe pomocy finansowej z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ramach akcji „#SzczepimySię z KGW”.

/opracowała Hanna Wronka/

1 288 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pijany spowodował kolizję, został zastrzymany dzięki obywatelskiej postawie

Wzorowa obywatelska postawa i odpowiedzialność zawsze zasługują na wyróżnienie. Dzięki dwóm mężczyznom, 58-letni nietrzeźwy kierujący, który spowodował kolizję i oddalił...

Zamknij