ggg ggg

Dzień Samorządu Terytorialnego u Prezydenta Andrzeja Dudy w Belwederze

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda w dniu 27 maja br. z okazji Święta Samorządu Terytorialnego zaprosił do Pałacu Belwederskiego w Warszawie przedstawicieli samorządów z całej Polski. W uroczystościach w tych wzięli również udział przedstawiciele samorządu powiatu wyszkowskiego, przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Sobczak oraz starosta powiatu Jerzy Żukowski.

27.05.2019 Warszawa, Belweder. Dzień Samorządu Terytorialnego. Uwaga!!! Zdjecia pochodzace z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP moga byc wykorzystywane jedynie w celu ilustrowania materialow, dotyczacych dzialan Prezydenta RP. Jakakolwiek ingerencja w integralnosc zdjecia – w tym kadrowanie czy obrobka graficzna – jest niedozwolona. Wszelkie wykorzystywanie zdjec pochodzacych z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP w celach komercyjnych lub w materialach o charakterze politycznym jest zabronione.

Podczas uroczystości prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Prezydent podkreśli znaczenie samorządu dla funkcjonowania państwa polskiego.
– Trzydzieści lat samorządu terytorialnego to był dla Polski dobry czas. Wierzę, że samorząd będzie się rozwijał, pracujemy nad propozycją udoskonaleń prawnych – mówił Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, podczas uroczystości.
– Ludzie wiedzą, że nie wszystkiemu jesteśmy w stanie zapobiec, zaradzić i nie przed wszystkim zabezpieczyć, ale ogromnie cenią wkładane serce, zaangażowanie i rzeczywiste poczucie bycia razem, łączności i wspólnoty. I za to budowanie wspólnoty – lokalnej, regionalnej – z całego serca Państwu dziękuję i proszę o jeszcze. Dla Rzeczypospolitej, dla tych, którymi, na co dzień się opiekujecie – dla mieszkańców województw, powiatów, miast i gmin – dodał w kierunku przedstawicieli samorządów terytorialnych z całej Polski Prezydent Andrzej Duda.
Wyszkowscy przedstawiciele samorządu przyznali, że tegoroczne Święto Samorządu Terytorialnego było znakomitą okazją do spotkania samorządowców z Prezydentem Andrzejem Dudą.

Dzień Samorządu Terytorialnego to polskie święto, obchodzone corocznie 27 maja, które zostało uchwalone przez Sejm RP w 2000 roku i upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.

/oprac. KW/

620 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ogólnopolskie Święto Lasu w Łochowie

W środę 29 maja 2019 r. w historycznym pałacu w Łochowie leśnicy z całej Polski świętowali Ogólnopolskie Święto Lasu oraz...

Zamknij