ggg ggg

Dzień Kobiet w Łochowie

W niedzielę, 8 marca 2020 r. w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet.

Czwarta już odsłona wydarzenia z okazji Dnia Kobiet przyciągnęła pełną salę gości.
Tego wieczora można było usłyszeć przyjemne dla ucha hity operowe, operetkowe i musicalowe, takie jak: „Habanera” z opery Carmen, „Przetańczyć całą noc” z My Fair Lady, czy tytułowy utwór z opery Cyganeria.
Podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet odbyła się premiera utworu „Łochowianka kocha mnie”. To wspaniałe, że Panie z naszego miasteczka są natchnieniem dla artystów do komponowania pieśni operetkowych.

Na fortepianie zagrał Maurycy Stawujak, laureat m. in. nagrody specjalnej dla najlepszego pianisty kameralisty na Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Wraz z nim wystąpiła Julia Jarmoszewicz, śpiewaczka operowa i musicalowa. Pani Julia ma na swoim koncie wiele nagród konkursowych, m. in.: za udział XIV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu czy I- szym Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Bogusława Kaczyńskiego. Obecnie artystka występuje w roli „Elise Ewert” w operze „Olga” reżyserowanej przez Jorge Antunesa w Operze Bałtyckiej.

Bez wątpienia damską część publiczności zachwyciły pieśni wykonywane przez Pana Andrzeja Batora. Artysta z ogromnym doświadczeniem określany jest mianem barytonu Ameryki, Australii i Europy. Wychowanek legendarnej Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. W latach 70 występował z Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Doskonalił sztukę wokalną m. in. w Metropolitan Opera w Nowym Yorku i w Mediolańskiej La Scali. W swojej karierze występował przed królową Elżbietą II, Ronaldem Reganem, Janem Pawłem II czy Polą Negri.

Oprócz artystów, życzenia z okazji święta Dnia Kobiet złożyli również Dyrektor MiGOK Pan Artur Lis oraz Burmistrz Łochowa Pan Robert Gołaszewski. Na koniec spotkania, każda z pań dostała po tulipanie oraz odbył się słodki poczęstunek.

Uroczystość przebiegła w niezwykle miłej atmosferze wywołując uśmiech wśród przybyłych Pań i Panów. Łochów przyjął naszych artystów niezmierne gorąco, nie obyło się bez owacji na stojąco i bisów. Utwory wykonane przez tak znakomitych artystów niezmiernie spodobały się publiczności i stanowiły wspaniałe wypełnienie tego najpiękniejszego dnia w roku.

/Artur Zieliński /

165 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
IV Kongres Sołtysów Powiatu Węgrowskiego

6 marca 2020 r. kolejny już raz Starostwo Powiatowe w Węgrowie zorganizowało Kongres Sołtysów Powiatu Węgrowskiego. W Zespole Szkół Ponadgimanzjalnych...

Zamknij